Krovinių gabenimas referatas


Įvadas. Krovinių gabenimas. Naudojamų krovininių automobilių specifikacijos. Krovinių pervežimas. Tarptautinis krovinių gabenimas ir jų paslaugos. Tarptautinių krovinių sandėliavimas. Krovinio gabenimo rūšys bei jų pasirinkimo ypatumai. Vandens keliais gabenamas krovinys. Antžeminis krovinio gabenimo būdas. Oru gabenami kroviniai. Išvados. Literatūros sąrašas.


- keliamoji galia (maksimaliai leistinas krovinių svoris, kuris gali būti pakrautas vežti transporto priemone) – 10 t 

 - keliamoji galia (maksimaliai leistinas krovinių svoris, kuris gali būti pakrautas vežti transporto priemone) – 24 t  

Krovininėje transporto priemonėje kroviniai išdėstomi ir tvirtinami bei gabenami remiantis bendraisiais krovinių išdėstymo ir tvirtinimo reikalavimais, eismo saugumo reikalavimais ir kitomis krovinių vežimo ir krovinių gabenimo sąlygomis:

- Kroviniai paruošiami gabenimui, įpakuojami pagal jų technines sąlygas ir standartus, kad juos vežant nekiltų pavojus ekipažui, aplinkai, kroviniams ar transporto priemonėms, taip pat kad būtų galima identifikuoti krovinio siuntėją, gavėją ir paskirties vietą. Krovinių įpakavimą ir ženklinimą bendruoju atveju atlieka krovinio siuntėjas.

Ši transportavimo rūšis apima jūrų bei upių transportą. Jūrų transporto paslaugos pasižymi žemais transportavimo tarifais, nes vienu laivu gabenama didelė krovinio masė. Taip pat jūrų transportui būdingas aukštas darbo našumas, nes krovos darbai yra mechanizuoti, darbai mažai priklauso nuo gamtinių sąlygų, jie atliekami nepertraukiamai. Be to, jūrų transportas pasižymi mobilumu, nes jo neriboja susisiekimo kelių kryptys. Krovinio gabenimas jūrų transportu turi ir trūkumų:

Krovinys turi būti patikimai įpakuotas ir apsaugotas nuo gamtos jėgų poveikio;

Vandens lygis upėse įvairiais metų sezonais būna nevienodas, tenka statyti užtvankas bei šliuzus, kas brangiai kainuoja;

Šis būdas apima geležinkelių, automobilių bei vamzdynų keliais gabenamus krovinius.

Geležinkelių transportas pasižymi tuo, kad greitai pristato krovinius dideliais atstumais, jo veiklą mažai įtakoja gamtinės sąlygos. Vagonuose galima vežti įvairaus tipo krovinius – nuo smulkių biriųjų medžiagų, skysčių iki didelių prekių. Taip pat kaip ir gabenant krovinius vandens transportu, susidaro maži transportavimo kaštai. Geležinkeliu galima pristatyti prekes iki pat prekių gavėjo sandėlių.

  • Microsoft Word 131 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1416 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agne
  • Krovinių gabenimas referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Krovinių gabenimas referatas. (2017 m. Spalio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/kroviniu-gabenimas-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 12 d. 04:23
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo