Krovinių gabenimo rizikos šaltiniai, jos mažinimo būdai


Įvadas. Prekės ir krovinio sąvoka. Produkto (krovinio) transportines savybės. Veiksniai, galintys paveikti krovinį gabenimo metu. Statiniai mechaniniai veiksniai. Dinaminiai mechaniniai veiksniai. Klimato veiksniai. Biologiniai veiksniai. Cheminiai veiksniai. Krovinio apsauga gabenimo metu - tara. Kroviniu apsauga gabenimo metu – konteineris. Išvados. Šaltiniai.


socialinę – transportas užtikrina asmenines bei darbo keliones (darbo ir poilsio sąlygas).

Darbo tikslas – aptarti krovinių gabinimo rizikos šaltinius ir jos mažinimo būdus.

Krovinių gabenimo, kaip proceso, pagrindinis objektas yra kroviniai. Tačiau, kad suprastumėme, kas gi yra krovinys, mes turime pradėti nuo produkto, prekės supratimo. Ko gero paprasčiausias paaiškinimas, kas yra prekė, tai gamybos proceso eigoje sukurtas daiktas, turintis vienokas ar kitokias kokybines savybes, kurios yra svarbios būsimam tos prekės vartotojui. Šiais laikais gamyboje vyraujančių ir naudojamų žaliavų, medžiagų ir gaminamų gaminių nomenklatūra siekia 20 mln. pozicijų. Tos prekės yra klasifikuojamos, suskirstomos pagal tam tikrus individualius požymius. Visi pagrindiniai požymiai ir klasifikacijos galimybes pateikiamos šiame paveikslėlyje:

Jeigu pasirinkta prekė yra sudėta į atitinkama reikiama tarą, tinkamai paženklinta, yra užtikrintos būklės ir patvirtinta, kad gali būti saugiai vežama, galima teigti, jog ji yra visiškai paruošta transportavimui. Visi gabenami produktai ir prekės nuo pat jų pateikimo vežimui akimirkos iki jų pateikimo galutiniam gavėjui akimirkos gali būti vadinami kroviniais. Todėl krovinį galime vadinti prekę, tinkamai paruoštą ir patvirtintą pervežimui.

Krovinio transportinės savybės – tai visuma krovinio skiriamųjų savybių, kurios nulemia jo gabenimo, krovos ir saugojimo veiksnius bei technologiją. Krovinys dažniausiai yra apibudinamas pagal jo:

Naudojamos transporto priemonės tipas, pakrovimo įranga, gabenimo būdas, krovinio saugojimo rėžimas visada būna apibrėžiamos konkretaus krovinio fizikinėmis – cheminėmis savybėmis bei krovinio forma, pateikta gabenimui.

Krovinių gabenimo metu veiksniai, kurie galėtų paveiktį krovinį gali būti skirstomi į:

Tie veiksniai, kurių įmanoma išvengti, yra labai glaudžiai susiję su žmogiškuoju faktoriumi. Dažniausiai nuostoliai patiriami todėl, kad krovinys yra blogai pritvirtintas prie naudojamo transporto ar netinkamai įpakuotas. Tie veiksniai, kurių neįmanoma išvengti, dažniausiai nulemiami transporto veiklos ypatumų ir nuo žmogaus tiesiogiai nepriklauso. Visi veiksniai, kurie atsiranda prekės (krovinio) gabenimo metu, gali būti surūšiuojami pagal tokią schemą:

  • Microsoft Word 82 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1735 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rokas
  • Krovinių gabenimo rizikos šaltiniai, jos mažinimo būdai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Krovinių gabenimo rizikos šaltiniai, jos mažinimo būdai. (2017 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/kroviniu-gabenimo-rizikos-saltiniai-jos-mazinimo-budai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 08:07
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo