Krovinių ir keleivių gabenimas


Keleivių vežimas kursinis darbas. Kas yra keleiviu vezimas referatas. Keleivių ir krovinių vežimai referatas. Juriniai konteineriai powerpoint. Darbo pasiulymai keleiviu pervezimas. Konteineriu gabenimas laivais referatas. Keleiviu ir kroviniu transportas. Krovinio gabenimo budo isvados. Kaip vyksta krovos darbai?. Krovinių draudimas referatas.

Įvadas. Krovinių gabeninas. Krovos darbai. Krovos planas. Generalinių krovinių ir keleivių gabenimas. Išvados. Literatura. Darbo tikslas papasakoti apie labai aktualią temą, tai krovinių gabenimas, kaip vyksta krovos darbai, ir kaip sudaromas krovos palanas. Transporte kroviniais vadinami visi daiktai nuo jų priėmimo momento iki įteikimo krovinio gavėjui. Konteinervežiai yra krovininiai laivai, gabenantys į jūrinius konteinerius pakrautus krovinius. Tai labai palengvina krovinių gabenimą vandens ir sausumos keliais. Ro-ro. Krovos darbai. Krovos planas. Laivo krovos planas rengiamas remiantis bendrais optimalaus krovinio išdėstimo reikalavimais, įvertinus būsimo reiso sąlygas.

Laivas skirtas pervežti skystoms ar birioms medžiagoms. Tanklaiviais gali būti gabenami šie kroviniai: -nafta; -skysti  naftos produktai; -skystos cheminės medžiagos; -gėlas vanduo.

Laive už krovinių triumų ruošimą krovos darbams atsako vyresnysis kapitono padėjėjas. Triumai turi būti švarūs, sausi, be pašalinių kvapų. Krovos įranga ir triumus ruošia laivo įgula arba uosto darbuotojai, atižvelgdami į uosto taisykles ar sutarties sąlygas. Atliekami šie paruošiamieji darbai: iššluojami ir išvalomi triumai, kad neliktų buvusio krovinio liekanų; triumai išplaunami vandeniu, siekiant pašalinti dulkes ir lipnias atliekas; iš surenkamųjų šulinių išpumpuojamas vanduo ir išvalomos šiukšlės, patekusios į juos plaunant triumus, patikrinama nusausinimo sistemos ir matavimo vamzdžių būklė; triumai išdžiovinami; patikrinama, ar tvarkinga ventiliacinė sistema; patikrinama, ar sandarūs krovinių liukų dangčiai; patikrinamas triumų apšvietimas.

Atliekant galutinį patikrinimą, svarbu įsitikinti, kad triumai ir krovos įranga paruošti krovos darbams. Kroviniai priimami skaičiuojant svorį arba vietų skaičių. Krovinio pakrovimą kontroliuoja vyresnysis kapitono padėjėjas. Siekdami kontroliuoti, ar vykdomi krovinių vežimo sutarties reikalavimai, laivo ir kranto talmanai veda apskaitą, kurios rezultatus tikrina abi šalys. Pakrovus krovinį, surašomas talmano apskaitos lapas, kuris svarbus svprendžiant ginčus, jei nustatytas į laivą pakrauto krovinio trūkumas.

  • Ekonomika Referatas
  • MS PowerPoint 203 KB
  • 2011 m.
  • 16 puslapių (546 žodžiai)
  • Giedrius
  • Krovinių ir keleivių gabenimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Krovinių ir keleivių gabenimas. (2011 m. Gruodžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/kroviniu-ir-keleiviu-gabenimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 06:18
×