Krovinių kėlimo rankomis reikalavimai


Bendrieji darbų planavimo , organizavimo ir atlikimo reikalavimai. Krovinių kelimo palengvinimo pavyzdžiai. Krovinių kėlimo rankomis darbo sunkumo įvertinimas.


Krovinių krovimas rankomis gali lemti: 1. didėjančius pažeidimus dėl laipsniško kaulų ir raumenų sistemos būsenos blogėjimo, kurio priežastis – kilnojimas ir (arba) krovimas, pvz., apatinės nugaros dalies skausmą; ūmius sužalojimus dėl nelaimingų atsitikimų, pvz., nutraukimus arba kaulų lūžius. Nugaros skausmas Europos Sąjungos šalyse yra problema, dėl kurios darbuotojai labiausiai skundžiasi (23,8 proc. darbuotojų), o naujosiose valstybėse narėse nugaros skausmą patiria gerokai daugiau darbuotojų (38,9 proc.). Šio referato tikslas yra išsiaiškinti kokie krovinių krovimo rankomis reikalavimai yra Lietuvoje, o uždaviniai:

Visais atvejais darbdavys turi siekti išvengti krovinių kėlimo rankomis darbų, kurie gali kelti pavojų darbuotojų saugai ir sveikatai, ypač pavojų susižaloti nugarą, tikslingai planuoti ir organizuoti darbus, panaudodamas technines priemones, mechaninius įrenginius (žr. C priedą).

Tuo atveju, jei krovinių kėlimo rankomis darbas yra neišvengiamas, darbdavys turi imtis atitinkamų organizacinių veiksmų arba naudoti atitinkamas darbo priemones, siekdamas kuo labiau sumažinti pavojų darbuotojų saugai ir sveikatai.

Įvertinant darbuotojų saugai ir sveikatai pavojus, kurie gali iškilti keliant krovinius rankomis, turi būti atsižvelgiama į krovinio ir darbo vietos pobūdį bei reikiamas fizines pastangas, darbuotojo fizines galimybes, norminius reikalavimus, taip pat į bendrąsias darbo sąlygas ir kitus galimus veiksnius, nurodytus A ir B prieduose.

Vykdant darbus, kai reikia kelti žmones ar gyvūnus, pavojai turi būti įvertinami pagal 7 punktą bei atsižvelgta į pavojų dėl galimo staigaus apkrovos pasikeitimo (staigių žmogaus ar gyvūno judesių).

Planuojant, organizuojant, atliekant kėlimo rankomis darbus, tarp jų pavojingų ir kenksmingų krovinių bei taikant reikalingas priemones, reikia atsižvelgti į 7 ir 8 punktuose nurodytus veiksnius ir užtikrinti 10 – 28 punktų reikalavimus.

  • Microsoft Word 336 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1542 žodžiai)
  • Kolegija
  • Deivydas
  • Krovinių kėlimo rankomis reikalavimai
    10 - 3 balsai (-ų)
Krovinių kėlimo rankomis reikalavimai . (2020 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/kroviniu-kelimo-rankomis-reikalavimai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 25 d. 15:08
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo