Krovinių pervežimas sausumos keliais įmonės auditas


Įvadas. Rizikos įvertinimas. Reikšmingumo lygio ir toleruotinos klaidos nustatymas. Finansinės būklės ir veiklos rezultatų įvertinimas. UAB „Eiva„ audito metu nustatytos klaidos. Išvados ir pasiūlymai. Priedas.


Darbo tikslas: Išnagrinėti UAB ,,Eiva‘‘ audito metu rastas situacijas, ištirti įmonės finansinę riziką ir atlikti finansinės buklės rezultatų įvertinimą bei pateikti vadovybei rekomendacijas.

Įmonės paslaugų pirkėjai yra Lietuvos respublikoje (apie 50%) ir 50 % paslaugas perka ES ir kitos šalys.

Rizika 22/68 = 90 PROC. Pagal šį modelį pasirinktos įmonės UAB “EIVA” pavyzdžiu gautas mažas rizikos lygis

Turto vidut. reikšmingumo lygis visai finansinei atskaitomybei=vidut.reikš.lygis finansinei atskaitomybei/(Visas turtas/Piniginių lėšų)

Turto apyvartumo rodiklis rodo, kiek vienas turto euras sukuria pajamų.

Auditorius, dėl nepilnai suformuoto, įstatymų numatyto privalomojo rezervo, pirmiausiai patikrinęs kiek bendrovė uždirbo grynojo pelno audituojamu laikotarpiu, paskaičiuos ar yra galimybė pelno paskirstymo projekte, skirti dalį pelno privalomojo rezervo suformavimui.

Auditorius, įsitikinęs, kad įmonė gali sau leisti suformuoti tinkamą privalomąjį rezervą, siūlys laiške vadovybei, skirti bent 1353 Eur. jo suformavimui.

Auditorius, rašydamas laišką vadovybei, rekomenduos koreguoti pelno paskirstymo projektą, kad jame būtų skirta įstatymais numatyto dydžio rezervo suformavimui.

Jei, vadovybė nereaguoja į auditoriaus laiške pateiktą rekomendaciją, jis apie netinkamą privalomojo rezervo formavimą parašys audito išvadoje, dalyko pabrėžimo pastraipoje.

UAB „Eiva„ po finansinių ataskaitų patvirtinimo, gavo teismo nutartį , kad Bendrovės ieškinys dėl pirkėjo skolos išieškojimo 4000 € nepatenkintas, tačiau auditoriui žinoma, kad įmonės vadovybė skųs teismo nutartį.

Kaip auditorius turėtų vertinti šį poauditinį įvykį? Ar įtakos šis poauditinis įvykis audito išvadą?

Auditorius, sužinojęs apie nesklandumus dėl pirkėjo skolos, turi pasitikrinti savo darbo dokumentus, ar juose buvo pateikta pakankama informacija apie pirkėjų skolas.

Auditorius, net ir po finansinių ataskaitų patvirtinimo, turi domėtis su audituota įmone susijusiais procesais.

Auditoriui naudinga palaikyti ryšius su įmonės vadovais ir jos teisininkais.

Jei, po visų teismų baigties, neapmokėta suma viršytų vidutinę finansinei atskaitomybei nustatytą toleruotiną klaidą, tuomet auditorius turi iš naujo atlikti procedūras, pasitarti su audituotos bendrovės vadovybe ar su skolininku, o esant būtinybei pakeisti audito išvadą.

Įvertinus įmonės finansinę riziką galima teigti, kad įmonės valdymas yra pakankamai geras, tik vadovybė privalo sumažinti kasdieninį darbuotojų krūvį. Įmonės apskaitoje reikėtų darbuotojus pakeisti į kvalifikuotus, darbo patirtį turinčius asmenis. Įmonė turėtų didinti savo mokumą, nes rodiklis nėra pakankamai geras. Apžvelgus visas įmonės rizikas, galima teigti, kad įmonė yra vidutiniškai rizikinga.

Apskaičiavus UAB „Eiva“ BP ir GP rodiklį, galima teigti, kad įmonė dirba vidutiniškai. Įmonės ELK yra mažas, reiktų sumažinti trumpalaikius įsipareigojimus. Turto apyvartumas yra geras. Pirkėjų įsiskolinimas dienomis, įsiskolinimo pelningumas, nuosavybės (kapitalo) grąža, % ir kiti rodikliai yra pakankamai geri įmonėje. Pagal bankroto rizikos rodiklį galima teigti, kad įmonei yra labai maža tikimybė bankrutuoti.

  • Microsoft Word 178 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (2545 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnė
  • Krovinių pervežimas sausumos keliais įmonės auditas
    10 - 1 balsai (-ų)
Krovinių pervežimas sausumos keliais įmonės auditas . (2017 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/kroviniu-pervezimas-sausumos-keliais-imones-auditas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 05 d. 10:09
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo