Krovinių sandėliavimo reikšmė logistikos sistemai


Krovinių sandėliavimo reikšmė logistikos sistemai. Logistika = aprūpinimas tiekimas + medžiagų valdymas gamyba paskirstymas platinimas.


Kalbant apie krovinių sandėliavimą bei jo reikšmę logistikos sistemai, visų pirma reiktų trumpai aptarti kas yra logistika ir kuo ji svarbi. Nors skirtingi autoriai logistikos terminą apibrėžia savaip, dažniausiai logistika, jos veikla yra siejama būtent su prekių judėjimo, nuo gamintojo iki galutinio vartotojo, procesu, tačiau iš tikrųjų šis terminas turi žymiai platesnę reikšmę.

XXI amžiuje logistika yra taikoma įvairiose veiklos srityse, tokiose kaip: gamyba, prekyba, transportas, turizmas, ir t. t., tad jos pritaikymo sritis, o tuo pačiu ir aprėptis, gana plati ir įvairiai traktuojama. Meidutė (2012) pažymi, kad logistika, kaip verslo priemonė, pradėjo formuotis ir vystytis nuo 1950-ųjų m. pabaigos, tačiau pats terminas „logistika“ versle prigijo tik 1970-ųjų m. pabaigoje.

Anot Beniušienės, Stankevičienės (2007), logistikos terminą perėmus iš kariuomenės bei jį pritaikius versle, logistikos reikšmė vis didėjo, ypač kalbant apie informacijos ir atsargų gabenimą bei perdavimą. Panašiai logistiką apibūdina ir Navickas et al (2007): „Logistika – pakankamai nauja mokslo sritis, nors jos ištakos siekia gilią senovę.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (668 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Krovinių sandėliavimo reikšmė logistikos sistemai
    10 - 2 balsai (-ų)
Krovinių sandėliavimo reikšmė logistikos sistemai. (2019 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/kroviniu-sandeliavimo-reiksme-logistikos-sistemai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 15 d. 15:48
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo