Krovinių terminalai Europoje ir jų funkcijos


Vadybos savarankiškas darbas. Įvadas. Krovinių terminalai, kas tai? Krovinių terminalų tipai ir funkcijos. Kelių transporto terminalai. Geležinkelių terminalai. Oro transporto terminalai. Jūrų uostų terminalai. Muitinės terminalai. Išvados. Informacinių šaltinių sąrašas.


Šiuolaikinėje mokslo erdvėje transporto logistika yra plačiai nagrinėjama sritis. Transporto logistika apima keleivių ir krovinių gabenimą, todėl jei ji nebūtų tinkamai išvystyta ir nuolat tobulinama, visuomenė nebūtų aprūpinama poreikias (prekėmis ar paslaugomis) reikiamais kiekiais, kokybe ir kaina. R.Minalga (2008) pabrėžia, kad transportas glaudžiai susijęs su visomis ūkio šakomis, todėl visuomeninėje gamyboje turi išskirtinę padėtį, be transporto įmonės sėkmingai nefunkcionuotų, nes medžiagos ir žaliavos nebūtų pristatomos į gamybos vietas, o produkcija – vartotojui. Transportavimo išlaidų kaina daro įtaką galutiniai produkcijos kainai, todėl įmonės suinteresuotos ieškoti tokių transportavimo būdų, kurios pristatytų reikiamą produkciją, reikiamu laiku, reikiamu kiekiu ir kokybiškus tam panaudojus mažiausias transportavimo sąnaudas, todėl sprendžiant krovinio gabenimio uždavinį vienas iš sprendimų yra gabenant krovinį pasitelkti krovinių terminalų paslaugomis

Šio darbo tikslas suprasti krovinių terminalų esmę kas tai yra ir kokių rūšių terminalai būna, kokios jų funkcijos.

Darbo uždaviniai:

Apžvelgti kas tai yra krovinių terminalai.

Aptarti kokių rūšių būna terminalų Europoje ir jų funkcijos.

Rašant šį darbą remsiuosi informacija, kuri yra pateikiama internete ir įvairia literatūra su šia informacija.

Kartais sąvoka „terminalas“ painiojama su „paskirties punktu“. Paskirties punktas tai vieta, kur turi būti pristatytas krovinys, todėl terminą „paskirties punktas“ reikia vartoti kalbant apie punktus kelio pabaigoje, o terminalai gali būti ir tarpiniuose transporto grandinės taškuose. Terminalą tikslinga apibrėžti taip: kompleksas įrenginių, išskirstytų pradiniame, galiniame ar tarpiniame transporto grandinės punkte, kurie užtikrina įvairių subjektų bendradarbiavimą vežant krovinius.

Pagrindinis terminalo uždavinys yra kiekvienos techninių priemonių grupių sudedamųjų dalių darbo ir tarpusavio sąveikos optimizavimas. Terminalas turi būti suprojektuotas taip, jog nesusidarytų transporto priemonių kamščių, jis turi būti suplanuotas tinkamo dydžio teritorijoje, kurioje turi būti pakankamai mechanizuotų įrenginių kroviniams apdoroti, paskirtos vietos laikinai saugoti krovinimas po iškrovimo arba prieš pakrovimą, juos rūšiuoti bei formuoti siuntas.

Transporto terminale su kroviniais atliekamos technologinės operacijos daro įtaką produkto pristatymo kainai ir laikui, todėl yra laikomos sudėtine transportavimo proceso dalimi ir turi būti detaliai suplanuotos bei tiksliai atliktos, todėl būna atskirų rūšių terminalai. Šiame skyriuje aptarsime kokių būna rūšių terminalų ir kokias funkcijas jie atlieka, kokie darbai juose vykdomi ir kokie techniniai organizaciniai sprendimai užtikrina darbą terminaluose. Populiariausios žinomos terminalų rūšys yra kelių transporto terminalai, geležinkelio transporto terminalai, jūrų uostų terminalai, oro uostų terminalai, muitines terminalai.

  • Vadyba Savarankiški darbai
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Rasa
  • 11 puslapių (2019 žodžių)
  • Vadybos savarankiški darbai
  • Microsoft Word 22 KB
  • Krovinių terminalai Europoje ir jų funkcijos
    10 - 10 balsai (-ų)
Krovinių terminalai Europoje ir jų funkcijos. (2015 m. Gruodžio 07 d.). http://www.mokslobaze.lt/kroviniu-terminalai-europoje-ir-ju-funkcijos.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 11:50