Krovinių transportavimas vamzdynais


Įvadas. Logistika. Tikslas ir uždavyniai. Vamzdynų transportas. Vamzdynų transportas (kas tai? Vamzdynų transporto samprata. Pliusai ir minusai. Vamzdynai Lietuvoje. Istorija. Transporto judejimas ir tinklų infrastruktūra. Dujų, šilumos, kuro, krovinių vamzdynai. Išvados. Literatūra.


Tikslas: Supažindinti su vamzdynais gabenamais produktais, bei nustatyti krovinių gabenimo vamzdynais ypatumus. Supažindinti su vamzdynų atsiradimu, kokie yra vamzdynu tipai, istorija ir aptarti padėtį šiuo laikotarpiu.

Trumpais atstumais vamzdynų transportas yra konkurentabilumas, palyginti su kitomis transporto rūšimis, ypač kada jis naudojamas visą parą. Tačiau jis negali konkuruoti su jūrų transportu vežant dideliais atstumais labai didelėmis talpomis. Vamzdynų transporto konkurentabilumas išlieka prieš antžemines transporto rūšis, kada turima omenyje tokie išoriniai faktoriai kaip transporto priemonių kamščių sumažėjimas arba esant klimatinėms sąlygoms, nepalankioms kitoms sausumos transporto rūšims.

A. Baublys (1995) teigia, kad vamzdynas yra unikali transporto rūšis. Iš keturių kiekvienos rūšies elementų: kelio, transporto priemonės, jėgos įrengimų ir paskirties punktų - trys sutampa. Kelias, tai yra vamzdynas, taip pat yra transporto priemonė ir jame atitinkamu intervalu yra išdėstytos traukos priemonės (siurblių stotys). Tik paskirties punktas, pavyzdžiui, naftos perpylimo įmonė yra atskirai.

Vamzdynų transportas - tai unikali transportavimo rūšis, skirta gabenti tik tam tikrus produktus, tokius kaip dujos, nafta, vanduo, chemikalai ir kiti suskystinti produktai ar kokie nors kieti, birūs produktai, suspenduoti skystyje.

Išnagrinėjus vamzdynų transportą, galima būtų, išskirti tokius šio transportavimo privalumus: nedidelė savikaina; didelis pralaidumas; aukštas saugumo lygis; nedidelės materialinės sąnaudos; neteršia aplinkos. Trūkumai galėtų būtį įvardinti tokie kaip: vežimų ribotumas, susijęs su krovinio rūšimis; netinkamas mažiems krovinio kiekiams transportuoti; transporto būdas reikalaujantis didelių investicijų.

Remiantis ORLEN Lietuva duomenimis naftos transportavimo vamzdynai per Lietuvos teritoriją buvo pradėti tiesti 1966 m. Šiuo metu Lietuvos teritorijoje yra apie 500 km įmonės aptarnaujamų naftos ir naftos produktų vamzdynų. Lietuvoje vamzdynai naudojami tokiems produktams kaip dujos, naftai, jos produktams, dyzelinui, chemikalams ir kitiems skystiems produktams.

  • Microsoft Word 340 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2151 žodžiai)
  • Kolegija
  • Elvinas
  • Krovinių transportavimas vamzdynais
    10 - 1 balsai (-ų)
Krovinių transportavimas vamzdynais. (2019 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/kroviniu-transportavimas-vamzdynais.html Peržiūrėta 2019 m. Liepos 20 d. 19:03
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema