Krovinių vežimas referatas


Įvadas. Kas yra krovinys ir kaip jį klasifikuoti. Galimos krovinio pakuotės. Krovinio gabenimo būdai ir transporto priemonės. Mandarinų krovinio gabenimo varšuva - Kaunas logistiniai sprendimai. Techninių – eksploatacinių vežimo rodiklių skaičiavimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Logistika kaip mokslas ar veiklos sritis susiformavo karinėse struktūrose, bet šiandien logistika yra naudojama beveik visur.Logistika yra ne tik siaurąja žodžio prasme įvairių daiktų pristatymas iš taško A į tašką B, bet ir gana sudėtingi projektai, kai į vieną grandinę sujungiama daugybė įvairių transporto rūšių, operatorių bei procesų. Transportuojant krovinius dažnai nežinome kurį iš esamų gabenimo būdų pasirinkti ir į kokias kategorijas skirstyti savo krovinį. Todėl savo darbe išanalizavau ką vadiname kroviniais, kokie yra galimi krovinių gabenimo ir pakavimo būdai. Taip pat išanalizuosiu situaciją, kai tiksliai nurodytas krovinys, šiuo atveju mandarinai yra gabenami iš taško A į tašką B.

Darbo objektas – logistikos procesai.

Darbo tikslas: išsiaiškinti krovinio gabenimo techninius ir eksploatacinius veiksnius.

Darbo metodai. Teorinėje dalyje atliekama mokslinės literatūros analizė, praktinėje dalyje pateikiami vieno krovinio transportavimo logistinė grandinė.

Krovinys yra tam tikra transporto priemone gabenamas siuntinys. Šiuos krovinius galima gabenti įvairiomis sąlygomis, skirtingomis transporto priemonėmis, todėl norint išsiaiškinti tikslingas ir būtinas sąlygas krovinio gabenimui, pirmiausia, yra būtina krovinius klasifikuoti.

Kroviniai klasifikuojami pagal tas savybes, kurios nusako įvairias jų vežimo ir saugojimo procesų puses, pavyzdžiui: krovos būdą, taros rūšį, masę, gabaritus, pavojingumą.

Piltiniai: skysti ir pusiau skysti. Skysti ir dujiniai kroviniai gabenami specialioje taroje, metalinėse talpose, induose, balionuose, stiklinėje taroje. Jų linijiniai matmenys atitinka to tūrio kurį jie patalpinti, matmenis. Šių medžiagų kiekiai gali būti apskaičiuojami pagal jų tūrio masę.

Taip pat kroviniai gali būti skirstomi pagal krovinio vieneto masę:

Vienetiniai normalios masės kroviniai iki 250 kilogramų;

Padidintos masės kroviniai nuo 250 kilogramų iki 30 tonų;

Sunkiasvoriai kroviniai nuo 30 tonų ir daugiau.

Pagal pavojingumo laipsnį kroviniai skiriami į keturias grupes: a) nepavojingi (statybinės medžiagos, maisto produktai); b) pavojingi (pagal gabaritus); c) dūlkantys arba karšti (cementas, mineralinės trąšos, bitumas); d) pavojingi.

Norint tinkamai gabenti krovinį, jį būtina supakuoti,tai yra, naudoti specialią pakavimo medžiagą, dėžes, cisternas ir kt. Krovinių pakuotė turi patenkinti krovinių persiuntimo proceso etapų reikalavimus - transportavimo, perkrovimo ir sandėliavimo. Pakuotė privalo patenkinti pagrindinius reikalavimus: apsaugoti nuo šalutinių poveikių, racionalizuoti pakrovimo ir iškrovimo darbus bei informuoti pirkėją. Pakuotės skiriasi pagal tai, kokia funkcija yra svarbiausia. Jos privalo apsaugoti krovinius nuo statinių apkrovų ir korozinės terpės. Smūgių ir vibracijos padeda išvengti amortizuojančios ir svyravimus slopinančios medžiagos. Siekiant apsisaugoti nuo krovinių grobstymo .naudojamos specialios pakuotės. Siekiant apsisaugoti nuo krovinių grobstymo, naudojamos specialios pakuotės. Optimali krovinių pakuotė suteikia galimybę transportavimo vienetus stambinti - paruošti transportinius paketus (Minalga, 1997).

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 394 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2169 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Krovinių vežimas referatas
    10 - 8 balsai (-ų)
Krovinių vežimas referatas. (2016 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/kroviniu-vezimas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 21:57
×