Krovinių vežimo maršrutų Kaunas – Frankfurtas įvertinimas


Įvadas. Krovinio vežimas. Krovinių vežimo dokumentai. Sausumos transporto parinkimas. Jūrų transporto parinkimas. Traptautinio krovinių vežimo ekspedicinis aptarnavimas. Krovinio gabenimo sausumos ir mišriu būdu įvertinimas. Krovinio gabenimo maršrutų parinkimas ir krovinio apibūdinimas. Krovinio gabenimo sausuma įvertinimas. Krovinio gabenimo mišriu būdu įvertinimas. Maršrutų palyginimas. Išvados. Literatūra.


Logistika – tai veiklos sritis, kurioje niekada nebūna pertraukų. Nors logistika susideda iš daugybės atskirų funkcijų, tačiau visas jas sieja transportavimas, kuris užtikrina nuolatinį žaliavų ir prekių judėjimą taip kurdamas pridėtinę vertę. Transportavimas taip pat sujungia gamintojus su vartotojais, aprūpina rinką produktais, apjungia atskiras logistikos dalis į bendrą procesą. Krovinio vežimo maršrutų (iš Kauno į Frankfurtą) optimizavimas priklauso nuo krovinio sąvybių, kiekio bei reikiamo transporto parinkimo. Norint pasiekti norimo rezultato, būtina krovinio analizė ir išsamus planavimas. Šio tikslo – problematiškiausias uždavinys yra tinkamai įvertinti parinktus maršrutus.

Tyrimo problema – kodėl logistikos procesai neatsiejami nuo sėkmingos gamybos ir vartotojų poreikių patenkinimo?

Tyrimo objektas – Kaunas - Frankfurtas maršrutų logistinė grandinė.

Tyrimo tikslas – išanalizuoti logistinės grandinės atskirus etapus ir jų reikšmę.

Išnagrinėti krovinių gabenimą teoriniu aspektu.

Įvertinti krovinių gabenimą sausumos būdu.

Įvertinti krovinių gabenimą mišriu būdu.

Tyrimo metodika: mokslinės literatūros analizė, interneto bazių duomenų analizė, lyginimas, ekonominė analizė.

Šis važtaraštis pildomas 3-7 egzemplioriais. Pirmieji keturi egzemplioriai sunumeruoti ir skirti vežimo sutarties dalyviams: pirmasis – krovinio siuntėjui, antrasis –gavėjui, trečiasis – vežėjui, ketvirtasis – atsiskaitymams. Visi kiti yra skirti muitinėms, draudimo bendrovėms ir t.t.

Vežėjo pastabos rašomos pirmame egzemlioriuje, kuris paliekamas siuntėjui, o pastabos atsispaudžia likusiuose egzemplioriuose. Jei vežėjas pastabų neįrašo į pirmąjį lapą, į vėlesnius egzempliorius jų įrašyti jau negali.

Be pagrindinio krovinio vežimo važtaraščio naudojami kiti krovinio vežimo autokeliais dokumentai:

Konsulinė sąskaita – faktūra. Ji naudojama eksportuojant krovinius, kai bet kuri šalis gali pareikalauti šio dokumento savo valstybine kalba.

Automobilio pakrovimo katas. Dauguma krovinių išsiunčiami be muitinės atstovo, todėl muitinėje tikrinant krovinį, šis aktas turi būti pateiktas tikrinančiam pareigūnui. Jame pateikiama: kontrakto numeris, važtaraščių numeriai, automobilio, priekabos, puspriekabės numeriai, uždėtų plombų skaičius. Vairuotojui pasirašius šį aktą, jam tenka atsakomybė dėl krovinio neatitikimo.

Krovimo specifikacija. Ji sudaroma visoms eksportuojamoms prekėms, nurodant jų tipą, kiekį, pavadinimą, pobūdį, ir nėra keičiama kitu dokumentu. Šiame dokumente turi būti pažymėtas eilės numeris, sudarymo data, siuntėjo ir gavėjo rekvizitai. Pagal ją atliekamas krovinio priėmimas, tikrinama jo komplektacija ir kokybė.

Kokybės sertifikatas. Tai dokumentas, išduodamas kiekvienai eksportuojamo krovinio siuntai, iškraunamai pagal vieną važtaraštį. Kokybės sertifikatas išduodamas pramoninėms prekėms ir maisto produktams.

Veterinarijos sertifikatas. Jis reikalingas vykdant tarptautinį gyvulių, gyvulinės kilmės produktų transportavimą.

Fitosanitarinis sertifikatas. Sertifikatas naudojamas tada, kai vežami kroviniai turi būti apdorojami dūmais, siekiant sunaikinti vabzdžius, kurie gali būti maisto produktuose, naudotuose rūbuose. Sertifikate nurodoma: siuntėjo ir gavėjo adresai, paskyrimo uostas, informacija apie krovinį ir pakuotę, krovinio svoris, krovinio apdorojimo temperatūra.

Higieninis sertifikatas. Šis dokumentas naudojamas kroviniams, kurie gali turėti neigiamą poveikį žmonių sveikatai.

Pavojingų krovinių sertifikatas. Šis sertifikatas patvirtina, kad pavojingų krovonių siunta tiksliai atitinka technines charakteristikas, krovinys saugiai supakuotas ir tinkamai pažymėtas.

  • Logistika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 40 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2961 žodžiai)
  • Mokykla
  • Sentimentas
  • Krovinių vežimo maršrutų Kaunas – Frankfurtas įvertinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Krovinių vežimo maršrutų Kaunas – Frankfurtas įvertinimas. (2016 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/kroviniu-vezimo-marsrutu-kaunas-frankfurtas-ivertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 08:15
×