Krovinių ženklinimas: sistemos, ženklai, ženklinimo taisyklės, ženklų reikšmės


Kroviniu zenklu reiksmes. Kroviniu zenklinimo zenklai.

Įvadas. Apžvalga. Transportinių krovinių ženklinimo sistema. Ženklinimo taisyklės. Atvėjų analyzė. Ženklai ir jų reikšmės. Atvėjų interpretacija. Uab ,,Pamario baltai“. Krovinių ženklinimas DPD. Išvados. Literatūros sąrašas.

Darbo objektas: Krovinių ženklinimas.

Darbo tikslas: Išanalizuoti krovinių ženklinimo sistemas, taisykles, reikšmes.

Darbo uždaviniai:

Aprašyti krovinių ženklinimo sistema.

Išsiaiškinti tinkamą krovinių ženklinimą.

Išanalizuoti ženklinimo taisykles ir ženklų reikšmes.

Darbo metodai: statistinė analizė, literatūros analizė.

Ženklinimas – labai svarbus procesas, nuo kurio gali priklausyti ne tik transportavimo laikas, bet ir maršrutas. Ženklinimas sumažina nuostolius bei žalą, patiriamą netinkamai pakraunant ir gabenant krovinius, taip pat greičiau pasiekiamas adresatas. Krovinių žymėjimo tikslas – identifikuoti krovinius, juos sklandžiai ir saugiai be atidėliojimų ar sumaišymų pervežti, suteikti galimybę patikrinti krovinį iki dokumentų tikrinimo. Ženklinama dažais, klijuojamos etiketės, kurios padengiamos permatoma lipnia juosta, pritvirtinant specialias lenteles.

Prekinį ženklinimą atlieka įmonė – gamintoja, kuri nurodo gaminio pavadinimą, įmonės pavadinimą bei adresą, gaminio rūšį, valstybinį standartą ir kt.

Krovinio ženklinimas nurodo išsiuntimo ir pristatymo punktų pavadinimus. Taip pat krovinio siuntėją bei gavėją, krovinio masę ir tūrį.

Transportinis ženklinimas nurodo vietų kiekį krovinio partijoje ir prekinio vežimo dokumento, pagal kurį krovinys paimtas vežti, numerį.

Gabenant vienos rūšies krovinį savo transporto priemone, kuomet krovinys turi būti pristatytas vienam gavėjui bei transportavimo metu nebus perkraunamas, ženklinimo nereikia.

krovinio vieneto matmenys (cm): ilgis, plotis, aukštis arba skersmuo ir aukštis;

Ženklų spalvai taip pat yra keliami reikalavimai. Ženklų spalva turi būti juoda, o jei krovinio spalva yra juoda, tai ženklinti siūloma baltos spalvos fone. Nepavojingus krovinius ženklinant turi būti vengiama ženklinti tokiomis spalvomis kaip yra ženklinami pavojingi kroviniai: raudonos, oranžinės ar geltonos.

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 871 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1389 žodžiai)
  • Universitetas
  • Inga
  • Krovinių ženklinimas: sistemos, ženklai, ženklinimo taisyklės, ženklų reikšmės
    10 - 4 balsai (-ų)
Krovinių ženklinimas: sistemos, ženklai, ženklinimo taisyklės, ženklų reikšmės. (2015 m. Lapkričio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/kroviniu-zenklinimas-sistemos-zenklai-zenklinimo-taisykles-zenklu-reiksmes.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 14:51
×