Krovos darbų mašinos kranas


Krovos darbų mašinos. Įvadas. Krano charakteristika. Pakabos mazgas. Kėlimo mechanizmas. Pasukimo mechanizmas. Saugos įtaisai. Literatūra. Skaičiavimai.

Pagal OCT 24.191.05 standartą parenku skriemulį, kurio išorinis skersmuo yra lygus 380 mm. O vidinis skriemulio skersmenį padidinu iki 105 mm. Pagal šį skersmenį parenku guolį, kurio išorinis skersmuo yra lygus 105 mm.

Pagal vidinį guolio diametrą, priimu, kad piršto skersmuo yra lygus 75 mm.

Toliau tikrinsiu piršto atsparumą lenkimui. Pirštas gaminamas iš anglinio plieno 45. Jo atsparumas lenkimui su atsargos koeficientu yra lygus Lenkimo momentas Tuomet tikrinu lenkimo sąlygą:

e – koeficientas priklausantis nuo mašinos darbo režimo, sunkiam e =20.

- būgno skersmuo, kurį pasirenku didesnį už apskaičiuotąjį ties lyno skaičiavimu,

Pagal sekančią formulę galime apskaičiuoti kokiame ilgyje ant būgno yra išsidėstę grioveliai:

Toliau būgno skaičiavimuose randame ilgį reikalingą lyną pritvirtinti prie būgno:

Būgnai yra gaminami iš ketaus, todėl pasirenku iš GOST standarto ketų СЧ 18. Pasirinkęs ketų apskaičiuoju minimalų būgno sienelės storį pagal formulę, jo atsparumas gniuždymui :

Taip pat būgno sienelės minimalų storį patikrinu pagal sekančią formulę, jei gauta reikšmė viršys prieš tai apskaičiuotą, priimsiu gautąją.

Turėdamas lenkimo ir sukimo momentuas patikrinu būgno atsparumą sudėtingiems įtempiams ( ketaus СЧ 18 atsparumas sudėtingiems įtempiams ):

Skaičiuojant lyno tvirtinimą prie būgno pasirenku, kad varžtai bus pagaminti iš plieno CT.3. (GOST 1050 -74)

Tarp būngo ir nesiliečiančių tarpusavyje trauklės vijų atsirandančios trinties dėka, trauklės jėga prieš jos tvirtinią sumažėja:

Be tempimo įtempimų varžtai yra dar lenkiami. Lenkimas atsiranda dėl trinties tarp trauklės ir plokštelių. Trinties jėga, kuri veikia varžtus, lygi:

Tačiau tiek norint rasti tempimo įtempimus varžtuose, tiek deformacijos įtempius reikia apskaičiuoti varžtų vidinį skersmenį (CT.3 leistinieji įtempiai) :

Turėdamas mažiausią reikalingą varžto skersmenį, pasirenku varžtą, kurio skersmuo M20 (DIN 933 M20x45).

Variklio parinkimui apskaičiuosiu minimalią reikalingą statinę galią, kurios dėka variklis per reduktorių suks būgną. Šią galią apskaičiuosiu pagal formulę:

Būgno velenas gaminamas iš 45 anglinio plieno. Anglinio plieno atsparumas lenkimui su atsargos koeficientu 2,5 yra Turėdamas momentų lenkimo diagramą, nustatysiu būgno veleno minimalų skersmenį, kad atlaikytų apkrovas. Formulę veleno skersmeniui rasti išsireikšiu iš atsparumo lenkimui sąlygos:

Turėdamas būgno veleno sąlyginį apkrovimą, parenku SKF firmos du cilindrinius radialinius guolius, kurių specifikacijos numeris – 6210.

Pagal šią dedamąją parenku atraminį guolį iš SKF katalogo. Tai pat atsižvelgdamas į horizontaliąją dedamąją, parenku du radialinius guolius. Kolona yra ištisinė pilnavidurė ir pagaminta iš plieno CT 3.

  • Mechanika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 1545 KB
  • 2013 m.
  • 30 puslapių (2453 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sarunas
  • Krovos darbų mašinos kranas
    10 - 2 balsai (-ų)
Krovos darbų mašinos kranas. (2013 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/krovos-darbu-masinos-kranas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 11:15
×