Krovos darbų mašinos kursinis darbas


Mašinos atliekamos technologijų ir operacijų analizė. Darbinio veleno pavaros tipo parinkimas. Darbo sąlygų ir mašinos pravažumo analizė. Mašinos greičiai (darbinis, transportinis ir atbulinis). Transmisijos elementų parinkimas, pagrindinių parametrų skaičiavimas. Pasipriešinimo varžos. Reikalinga traukos jėga. Variklio parinkimas. Sankabos parametrai. Hidraulinis sankabos stiprintuvas. Pavarų dėžės skaičiavimas. Skirstymo dėžės parinkimas. Kardaninės pavaros skaičiavimas. Skaičiuojami kardaninio veleno skerspjūvio parametrai. Kryžmės atsparuminiai skaičiavimai. Šakutės atsparumo tikrinimas. Išdrožiniai sujungimai. Darbo mašinų stovumo skaičiavimas. Stabdžių skaičiavimas. Literatūra.

Dabartiniu metu vienkaušiai ekskavatoriai išleidžiami su vikšrine, pneumoratine ir žingsniuojančomis važiuoklėmis.Pagal sutartinę klasifikaciją jie skirstomi į tokias grupes:

1.Ekskavatoriai – kranai skirti statybos darbams. Priklausomai nuo kaušo talpos ir keliamumo jie gali būti mažo, vidutinio ir didelio galingumo.

a)Mažo galingumo ekskavatoriai – kranai turi kaušo talpą lygią 0,1 – 1,75m³, su keliamąja galia 0,75 – 45t.Tokių mašinų svoris būna nuo 1,5 iki 70t.

b)Vidutinio galingumo ekskavatoriai – kranai turi kaušo talpą 2 - 3 m³,

jų keliamumas 60 – 80t.Mašinos bendras svoris 85 – 115t.

c)Didelio galingumo ekskavatoriai – kranai turi kaušo talpą 3,25 - 6 m³,

2)Karjerinai ekskavatoriai naudojami tankiems ir uolėtiems gruntams kasti, atviru būdu kasamoms naudingoms iškasenos, statybose pamatų duobėms kasti ar kitikio tipo didelio kasimo našumo reikalaujantiems darbams dirbti. Gaminami su kaušo talpa 2 - 8 m³, turi vikšrinę važiuoklę ir dažniausiai yra aprūpinti specialiais kaušais arba atlieka tiktai krano funkcijas. Tokie ekskavatoriai dažniausiai turi daugiamotorę nuolatinės srovės pavarą, kuri yra sujungta į sistemą

3) Žingsniuojantys draglainai gaminami vidutinio ir aukšto galingumo su kaušo tūriu 4 - 50 m³, ir svoriu pačio ekskavatoriaus 170 – 4500t.Tokių ekskavatorių strėlė siekia iki 150m. Jie naudojami žemės darbuose susijusiuose su stambiom hidrotechninėm statybom.

Žingsiuojanti važiuoklė leidžia ekskavatoriui turėti labai gerą manevringumą ir stovumą bei gana mažą lyginamąjį spaudimą į gruntą. Žingsniuojančios važiuoklės konstrukcija nesudėtinga, ekskavatorius gali vietoje pasisukti, važiuoklės svoris tesudaro 12 – 15 % ekskavatoriaus svorio, tačiau judėjimo greitis yra labai mažas ( 220 – 330 m/h ).

Pagal posūkio platformos galimybę pasisukti skiriami apsisukantieji ( su neapribotu kampiniu pasisukimu ) ir pasisukantieji (su apribotu kampiniu pasisukimu) ekskavatoriai. Pasisukantieji ekskavatoriai gaminami tik ant ratinės automobilių ar traktorių bazės, visi likę vienkaušiai ekskavatoriai yra apsisukantieji.

Pagal variklių skaičių skirimi vienmotoriai arba daugiamotoriai ekskavatoriai. Jeigu visi ekskavatoriaus mechanizmai dirba, varomi vieno variklio, tokia pavara vadinama vienmotore. Jeigu ekskavatoriuje kiekvienas mechanizmas dirba varomas atskirų variklių, tokia pavara vadinama daugiamotore. Dažniausiai vienkaušiai statybiniai ekskavatoriai gaminami su vienu varikliu, su mechanine, hidromechanine arba hidrauline pavara. Tik atskiri lyninių ekskavatorių modeliai turi daugiamotorę pavarą. Karjeriniai ir nuodanginai ekskavatoriai, o taip pat žingsniuojantys draglainai gaminami su daugiamotore nuolatinės srovės elektropavara, kuri maitinama aukštos įtampos tinklo.

Šio tipo ekskavatoriai gali klasifikuotis pagal darbinės įrangos rūšį, pagal darbo įrangos judėjimo kryptį ar pagal kaušo tūrinę talpą. Pagal darbo įrangos rūšį skirstomi į rotorinius, grandininius ir mašinas su specialios paskirties darbine įranga.

Pagal darbo įrangos judėjimo kryptį ekskavatoriai skirstomi į išilginio ir skersinio kasimo. Skersinio kasimo tipo mašinos judėjimo kryptis yra statmena kaušų judėjimo krypčiai, o išilginio – sutampa su kaušų judėjimo kryptimi. Kai kurių tipų daugiakaušiai ekskavatoriai gaminami su passisukimo platformomis.Jų darbo įranga (rotorius ar grandinė) gali pasisukti atžvilgiu mašinos bazės.

Grandininiai ekskavatoriai skersinio kasimo gaminami mažo, vidutinio ir didelio galingumo. Kaušo talpos būna 15 – 150; 200 – 450; 500 – 3000l. Ekskavatoriai turi vikšrinę ar bėginę važiuoklę ir yra naudojami naudingų iškasenų kasyboje, stambių hidrotechninių statybų vietose, o taip pat kanalų valymo ir kasimo darbams atlikti.

  • Transportas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 420 KB
  • 2013 m.
  • 28 puslapiai (3592 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tralialia
  • Krovos darbų mašinos kursinis darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
Krovos darbų mašinos kursinis darbas. (2013 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/krovos-darbu-masinos-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 11:18
×