Kryptingų atšakotuvų tyrimas


Ateniuatoriaus. Kas yra atsakotuva. Atšakotuvo slopinimas. Detektorine galvute.

Kryptingų atšakotuvų tyrimas. Įsisavinti bangolaidinių ir juostinių kryptingų atšakotuvų veikimo principus ir konstrukcijas , ištirti atšakotuvų konstrukcinių parametrų įtaką jų elektrinėms charakteristikoms. Darbo eiga. Išvados.

Darbo tikslas : įsisavinti bangolaidinių ir juostinių kryptingų atšakotuvų veikimo principus ir konstru. Darbo eiga : iš signalų generatoriaus per reguliuojamą ateniuatorių į apkrautą suderinta apkrova kryptingo atšakotuvo pagrindinį bangolaidį tiesioginę kryptimi paduodami aukšto dažnio virpesiai. Pagalbinis atšakotuvo bangolaidis apkraunamas reguliuojamu graduotu ateniuatoriumi su nuliniu slopinimu , detektorine galvute ir matavimo stiprintuvu. Signalų generatorius dirba vidinės moduliacijos režimu. Ateniuatoriumi ir matavimo stiprintuvo stiprinimo parinkimu nusistatome patogų atskaitymui indikatoriaus parodymą. Po to ateniuatorių su detektorine galvute perkeliame į atšakotuvo pagindinio bangolaidžio galą , o suderinta apkrova apkrauname pagalbinį bangolaidį. Didiname ateniuatoriaus slopinimą , kol gauname ankstesnius matavimo stiprintuvo indikatoriaus parodymus. Ateniuatoriaus skalėje atskaitome perėjimo slopinimą decibelais. Taip graduotu ateniuatoriumi palyginome , kiek kartų galingumas pagrindiniame atšakotuvo bangolaidyje buvo didesnis už tiesiogine kryptimi atsišakojusį į pagalbinį bangolaidį galingumą.

Kryptingumui išmatuoti virpesiai pagrindiniame bangolaidyje pradžioje sklinda atbuline kryptimi ( iš peties b į a ). Prie pagalbinio bangolaidžio prijungto ateniuatoriaus slopinimas lygus , ir nustatomas patogus matavimo stiprintuvo indikatoriaus parodymas. Po to atšakotuvas apsukamas , ir virpesiai sklinda tiesiogine kryptimi ( iš peties a į b ). Ateniuatoriaus slopinimas didinamas iki gauname ankstesnius indikatoriaus p. Išvados :

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (370 žodžiai)
  • Albina
  • Kryptingų atšakotuvų tyrimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kryptingų atšakotuvų tyrimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kryptingu-atsakotuvu-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 01:52
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo