Kryžiaus karų recepsija Ir pirmųjų bažnyčių istorija Prūsijoje istoriografijos duomenimis


Kryžiaus karų recepsija Ir pirmųjų bažnyčių istorija Prūsijoje istoriografijos duomenimis. Tyrimo problema. Chronologinės ribos –. Darbo objektas. Tyrimo tikslas –. Darbo uždaviniai. Tyrimo metodai. Kryžiaus žygiai Kryžiuočių ordino ištakos. Šventųjų žygių istorija.

Tyrimo problema - Kryžiaus žygių eiga bei Prūsijos bažnytinio tinklo kūrimasis nesusilaukė daug dėmesio tarp lietuvių istorikų, todėl darbe bandysiu apžvelgti šaltinius bei istorikų darbus.

Chronologinės ribos – Nuo Ordino susikūrimo XII a. iki stipraus susilpnėjimo XV a.

Darbo objektas - Kryžiaus karai bei Prūsijos bažnytinis tinklas

Tyrimo tikslas – Analizuojant istoriografija pateikti Vokiečių ordino veiklą bei veiksmus Prūsijoje XII – XV amžiais.

Darbo uždaviniai :

Ištirti Vokiečių ordinio vaidmenį steigiant bažnyčias nukariautoje Prūsijoje.

Apžvelgti bažnyčių steigimo būdus, fundacijas, aprūpinimą, sąlygas ir kontekstą pirmųjų bažnyčių steigimo Prūsijoje kontekste.

Pateikti ordino santvarkos bruožus.

Tyrimo metodai - Naratyvinis ir analizės.

Vokiečių ordino gimimo data yra XII amžiaus gale, o dar tiksliau apie 1190 metus, ši data figūruoja ko gero visuose istoriniuose šaltiniuose. Ordinas nuo pat pirmųjų žingsnių buvo rimta organizacija, nors pradžioje ir neturėjo tikslų okupuoti viską kas aplink, tačiau puikiai veikė kaip antai labdaros fondas. Stiprus tikėjimas, bei atsidavimas Dievui tik įtvirtino vidines taisykles bei statutą. Vokiečių ordino statutas susideda iš trijų dalių : pirma dalis kalba apie tris garsiuosius pasižadėjimus, antra apie ligoninės reikalus, o trečia dalis kalba apie brolių prievoles . Taigi, trys svarbiausi dalykai dvasiniame gyvenime buvo : 1) amžina skaistybė, 2) savosios valios išsižadėjimas, kitais žodžiais kalbant, žmogus turėjo paklusti ordinui iki pat mirties bei atsižadėti savo sprendimų, 3) turto atsisakymas, tai buvo priimta matyt žinant žmogaus prigimti, kuri skelbia jog reikia sukaupti kuo daugiau turto, nesvarbu kaip, to žinoma reikėjo išvengti norint turėti ,,švarius“ bei atsidavusius dieviškajai misijai vyrus. Visi šie dalykai buvo itin svarbus ir nelaužomi, jų negalėjo anuliuoti net ordino magistras. Ordinas žinoma kaip visuma turėjo turtą ir jį naudojo. Turtas buvo gana įvairus, tai žemės plotai, malūnai, tvirtoves, parapijos, koplyčios, dešimtinės ir kas man įdomumu, tai jog kryžiuočių ordinas valdė ir žmones, tiek moteris, tiek vyrus. Nepasidomėjau už kokia veiklą galėdavai gauti ordino priežiūra, tačiau spėju jog galėjo prie to prisidėti skolos arba nusidėjimas prieš bažnyčia ir žinoma tuo pačiu prieš Dievą. Ordino vadovybei ne tiek rūpėjo skaistybės išlaikymas ar slapta įgytas turtas, kiek paklusnumas ir atsidavimas darbui organizacijoje.

  • Istorija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (2256 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rokas
  • Kryžiaus karų recepsija Ir pirmųjų bažnyčių istorija Prūsijoje istoriografijos duomenimis
    10 - 8 balsai (-ų)
Kryžiaus karų recepsija Ir pirmųjų bažnyčių istorija Prūsijoje istoriografijos duomenimis. (2015 m. Gegužės 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/kryziaus-karu-recepsija-ir-pirmuju-baznyciu-istorija-prusijoje-istoriografijos-duomenimis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 12:09
×