Kryžių kalno istorija


Įvadas. Kryžių kalno (pilies) istorija. Kaip atsirado kryžių kalnas. Kryžius – tikėjimo, stiprybės ženklas caro okupacijos metais. Tarpukario nepriklausomoje Lietuvoje. Atgimimo metai ir popiežiaus pauliaus ii apsilankymas.

Pasaulyje yra kraštų, kur katalikybė įleidusi žymiai gilesnes šaknis nei pas mus, bet tokio pamaldumo, dvasingumo nerasime niekur kitur, nei Kryžių kalne. Kryžių kalnas yra unikalus visame pasaulyje. Jis, žmonių nuomone, yra paslaptinga ir stebūklinga vieta, kurioje reiktų visiems pabūvoti. Būtina pabrėžti, jog kryžiai ir ženklai yra votyviniai, t.y, paliekami, kam nors pagerbti, dėkojant Dievui už išgirstas maldas. Kiekvienas aštneštas kryžius turi savo unikalią istoriją, kurios niekas neatkartotų, nes atnešusysis atnešė dalį savo vargo, nuoskaudos ir širdgėlos.

Tiek kančių čia sunešta iš viso pasaulio, įvairių kraštų ir įvairių tautiečių . Taip pat svarbus kryžių kalno elementas įrašai ant kryželių, jos rodo statymo paskatas. Dauguma įrašų- asmens, šeimos. Antroji grupė visuomeniškesnė, susijusi su tautos ir Lietuvos valstybe, jos patirtas skriaudas. Kryžių kalnas yra dvasinės kultūros objektas, meno paminklas, su kuriuo vienokį ar kitokį santykį turi įvairūs visuomenės sluoksniai. Pagrindiniai- tikintieji, statantys tuos kryžius bei laukiantys Dievo malonės. Daug žmonių Kryžių kalną gerbia ne tik , kaip religinį objektą, bet kaip tautos dvasios , tautiškumo , laisvės simbolį, bet be abejo yra ir smalsuolių, kurie atvažiuoja tik pasižiūrėti, bet nesimelsti.

Į šitą klausimą atsakinėjo 30 vaikinų ir paaiškėjo, kad tik 37% lankosi, 37% iš viso nesilanko,o 26% kartais ten apsilanko.

Į šitą klausimą 50% merginų lankėsi tik 2 kartus ir pakankamai nemažai procentų, 25% yra buvusios net 3 kartus, per metus ir nemaža dalis, net 15% nėra buvusios .10% merginų buvo net 4 kartus ten nuvykusios ir dalinosi įspūdžiais,kuriuos ten patyrė .

50% vaikinų yra buvę vieną kartą Kryžių kalne. 17% yra buvę net 3 kartus. O 13% nėra ten buvę. 7% buvo nuvykę du kartus ir tikrai nesigailėjo ten nuvykę.

Į šį klausimą atsakiusieji mus nustebino, nes 67% vaikinų dalyvauja Šv.Mišiose, rengiamose Kryžių kalno vienuolyne. 10 % kartais ir tik 23% nedalyvauja,nes jiems ten neįdomu.

75% merginų taip pat vienareikšmiškai lankosi Kryžių kalno rengiamose Šv.Mišiose, nes nemaža dalis 15% dalyvauja kartais, ir tik 10% nedalyvauja jose,nes šioms merginoms Šv.Mišios yra nuobodžios ir neįdomios .

Kryžių kalno atsiradimo istoriją žino tik 27%, o daugiau nei pusė apklaustųjų 56% vaikinų– šiek tiek žino , o 17% atsiradimo istorijos nežinojo, tačiau mielai domėjosi kokia ji yra.

Šį kartą merginos taip pat nustebino, nes net 48% žino visą istoriją ir tik 32% jos nežino. 20 % žino ne visą, bet pildant šią anketą sakė, jog mielai jos paklausytų.

Į šitą klausimą tikėjomės kitokių atsakymų, tačiau vaikinai atsakė taip : 36% istoriją sužinojo iš interneto. 17% iš istorijos vadovėlių. 13% iš giminių ir likusieji iš televizoriaus ir laikraščių.

  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 422 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (2855 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Rasa
  • Kryžių kalno istorija
    10 - 7 balsai (-ų)
Kryžių kalno istorija. (2015 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/kryziu-kalno-istorija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 18:10
×