Ksilitolis


Įvadas. Ksilitolis. Mokslinių tyrimų apžvalga. Ksilitolio įtaka kariesogeniniams ir naudingiesiems streptokokams. Ksilitolio, natrio fluorido ir triklosano turinčio skalavimo skysčio įtaka Streptococcus mutans. Ksilitolio įtaka burnos mikrofloros sudėčiai. Ksilitolio pediatrinis burnos sirupas apsaugai nuo dantų karieso. Ksililitolio burnos skysčio toleravimas vaikų tarpe ir ūmaus otito profilaktika. Išvados. Literatūros sąrašas.

Didėjančios odontologinių procedūrų kainos vis labiau verčia susimąstyti apie dantų priežiūrą ir odontologinių susirgimų prevenciją. Juolab kai apie prevenciją ir jos būdus informacija vartotoją pasiekia visomis įmanomomis priemonėmis. Neginčijama tai, jog Lietuvoje sparčiai populiarėjanti profesionali burnos higiena, daugeliui pacientų padeda išvengti brangių ir skausmingų odontologinių procedūrų, bei užkerta kelią kai kurių progresuojančių susirgimų eigai. Tačiau nėra pigesnio būdo turėti sveikus dantis už būdą juos prižiūreti ir skirti jiems daugiau dėmesio.

Šiandien parduotuvės ir vaistinės vartotojui siūlo begalę nuolatos tobulinamų produktų, padėsiančių išlaikyti dantis sveikus ir gražius. Ne retai produktų gausa verčia dvejoti kas visdėlto yra geriausia. Daugiafunkciniai dantų šepetėliai, platus dantų pastų pasirinkimas, skalavimo skysčiai, fluoro preparatai, įvairių rūšių tarpdančių siūlai – visa tai mes matome kiekvieno prekybos centro ar vaistinių lentynose.

Temos aktualumas. Ksilitolis yra bene mažiausiai žinoma profilaktikos priemonė eiliniam vartotojui. Daugeliui ksilitolio pavadinimas yra girdėtas tik kramtomosios gumos reklamose, tačiau praktinė jo nauda nėra iki galo aiški. Taigi šiame darbe bus siekiama susipažinti su ksilitoliu kaip profilaktiniu produktu, aptarti jo savybes, apžvelgti atliktus mokslinius tyrimus ir įvertinti jo praktinę reikšmę burnos sveikatai.

Darbo objektas – ksilitolis ir jo turintys produktai.

Tikslas. Įvertinti ksilitolio reikšmę burnos sveikatai.

Uždaviniai:

1.Suipažinti su ksilitolio kilme ir savybėmis.

2.Apžvelgti mokslinius tyrimus, atliktus naudojant ksilitolį.

  • Medicina Esė
  • Microsoft Word 39 KB
  • 2013 m.
  • 8 puslapiai (1846 žodžiai)
  • Milda
  • Ksilitolis
    10 - 3 balsai (-ų)
Ksilitolis. (2013 m. Spalio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/ksilitolis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 09:14
×