Kūčios ir kalėdos referatas


Referatas apie kaledas. Rašinys apie kūčias. Kucios skaidres. Kaledos referatai. Rasinys apie kucias ir kaledas. Kaledos rasinelis. Rasinys apie kaledos. Rasinys apie stala. Kalėdos rasinys. Kucios rasinio tema.

Pratarmė. Kalėdų šventės. Kalėdų kilmė. Pavadinimų kilmė. Advento laikas. Advento papročiai lietuvoje. Advento papročiai šatėse. Advento ir kalėdinės giesmės. Kūčių diena. Dvasinis apsivalymas. Vyrų darbai. Moterų darbai. Pirtis. Kūčių vakaras. Eglutė. Ką reiškia eglutės žaisliukai? Kūčių stalas. Valgių simbolika. Kūčių valgių receptai. Kūčių vakarienė. Kalėdaičiai. Elgsena prie stalo. Kūčių stalas nakčiai. Kūčių papročiai šatėse. Ateities spėjimai. Prie stalo. Derliaus ir oro spėjimai. Merginų ir vaikinų burtai. Kūčių naktis. Vandens stebuklas. Gyvulių kalbėjimas. Kalėdų dienos. Kalėdiniai pusryčiai. Kalėdų senelis. Kalėdiniai žaidimai. Baigiamosios mintys. Naudota literatūra.

Baigiantis gruodžio mėnesiui, pačiu grėsminguoju metų laiku saulei vis trumpiau pasirodant, žmogaus gyvenimą nuskaidrina kalėdų šventės. Lietuvių šeimose dvasiniu pakilumu išsiskiria kalėdų prieš šventis – kūčių vakaras, kai žemdirbys jau yra tikras savo namų saugumu, kai visko, kas užaugo laukuose, jau padėta ant kūčių stalo. Šis vakaras tapo tuo slenksčiu, prie kurio atsisveikinama su praėjusių metų sėkmėmis ir nesėkmėmis; už šito slenksčio lieka ilgos grėsmingos naktys, aptemusi saulė. Prie stalo prisimenama negalintys šį vakarą sugrįžti į namus, esantieji toli nuo tėvynės, išėję į amžinatvę, dalinamasi ne tik prisiminimais apie juos, bet ir šventinių valgių kąsniais su jais.

Kūčių papročių pirmame plane – kūdikėlio jėzaus gimimas, krikščioniškoji žmogaus atsinaujinimo idėja, tačiau čia susipynusios tūkstantmečiais kurtos lietuvių tautos paveldėtos dvasinės vertybės, įvairioms epochoms atstovaujantys papročiai. Daug paslapčių saugo šio vakaro stalas, ant kurio greta kits kito dera jau apie 5 tūkstantmečius lietuvos laukų auginamos kanapės, linai, dviejų erų sandūroje visuotinai žinomos avižos, kviečiai, rugiai, pirmojo tūkstantmečio

Pabaigoje įsivyravę žirniai.

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2012 m.
  • 21 puslapis (6768 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ineta
  • Kūčios ir kalėdos referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Kūčios ir kalėdos referatas. (2012 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/kucios-ir-kaledos-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 10 d. 02:10
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo