Kūčių stalas


Įvadas. Kūčių stalas. Stalo dengimas. Stalo papuošimas. Sėdimasis prie stalo. Svečiai. Maldos. Dalijimasis kalėdaičiais. Kūčių valgiai. Valgių seka. Pagrindiniai patiekalai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Kūčių diena yra gražiausia lietuvių dvasinio susitelkimo diena. Tuomet žmonės mintimis grįžta į tai, kas jau nuveikta, su viltimi bei tikėjimu žvelgia į ateinančius metus. „Ši diena atspindi tautos dorovės principus, gėrio ir grožio siekimą“ .

Pasirodžius Vakarinei žvaigždei lietuviai sėsdavo prie balto Kūčių stalo. Stalas simbolizuodavo šeimos jungtį. „Prie jo dalijamasi duonos rieke, sutariamos ir atšvenčiamos vestuvės, apdainuojamas naujagimis ir apgiedama išleidžiant į paskutiniąją kelionę. Jis rymote nurymotas, ašaromis laistytas, džiaugsmais glostytas“ . Todėl per šią šventę didelis dėmesys yra teikiamas stalui, prie kurio vieną kartą per metus susirenka visa giminė – gyvieji ir mirusieji.

Kadangi stalas yra labai svarbus Kūčių atributas, šiame darbe aptarsiu svarbiausias detales, susijusias su šia švente. Tai Kūčių stalo dengimas ir puošimas, šeimos narių ir svečių sėdimasis prie jo, kalbamos maldos bei laiminimas, kalėdaičio dalijimasis ir Kūčių stalo valgiai.

  • Microsoft Word 170 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (1234 žodžiai)
  • Universitetas
  • Živilė
  • Kūčių stalas
    10 - 2 balsai (-ų)
Kūčių stalas. (2014 m. Sausio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuciu-stalas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 04 d. 15:36
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo