Kūdikio dienotvarkė


Kūdikio dienotvarkė. Ar kūdikiui reikalinga dienotvarkė? Kaip suplanuoti kūdikio dieną? Kaip gi rasti „Aukso viduriuką“? Kaip rasti „Aukso viduriuką“? Kaip išvengti bemiegių naktų? Ar būtina laikytis maitinimo valandų? Kiek valandų per parą reikėtų miegoti vaikams?


Taip, vienareikšmiai, kūdikiams dienotvarkė reikalinga. Sveikata pirmiausiai prasideda nuo tvarkingo gyvenimo būdo, o dienotvarkė ir yra pati paprasčiausia pirmoji tvarka, prie kurios tėveliai turėtų pratinti savo naujagimį. Vaikų psichologai vieningai sutaria: vaikai mėgsta aiškumą ir pasikartojančią rutiną! Tai jiems suteikia saugumo. O saugumo poreikis yra pats svarbiausias pirmaisiais – antraisiais gyvenimo metais. Dienotvarkės privalumų yra daug: kokybiškas ir ramus miegas gerina mažylio vystymąsi, sveikatą ir  nuotaiką, tėveliai gali planuoti savo laiką, nepamindami kūdikio poreikių, ir visada būti ramūs, kad mažylis pailsėjo kokybiškai.

Pirmiausia pasirūpinkite, kad mažylis kas rytą keltųsi tuo pačiu metu. Jei rytinio prabudimo laikas svyruoja 15-20 minučių, mažylio žadinti nereikia, tačiau jei matote, kad mažasis miega ilgiau (ir Jums svarbu neišeiti iš rikiuotės), švelniai pažadinkite jį. Nuo rytinio prabudimo laiko priklauso visos dienos ritmas. Pagal žmogaus bioritmų teoriją keltis geriausia 6-8 val. Mažyliai, kaip taisyklė, į šį ritmą pataiko puikiai. Tėvai dažnai skundžiasi, esą jie norėtų pamiegoti rytais ilgiau, bet mažasis vyturėlis žadina juos sulig pirmaisiais saulės spinduliais. Taip yra dėl to, kad mūsų vaikai gyvena darnoje su gamta: jie švarūs, neišbalansuoti, nevartoja kofeino ir kitų stimuliantų, tad jų biologinis laikrodis dirba idealiai.

  • MS PowerPoint 96 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1018 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Vika
  • Kūdikio dienotvarkė
    10 - 2 balsai (-ų)
Kūdikio dienotvarkė. (2020 m. Rugpjūčio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/kudikio-dienotvarke.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 29 d. 17:48
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo