Kūdikio ir ankstyvojo amžiaus vaiko pasiekimų vertinimo lentelė


Kasdienio gyvenimo įgūdžių srities pasiekimai. – 3 metai. Fizinio aktyvumo srities pasiekimai. Emocijų suvokimo ir raiškos srities pasiekimai. Srities pasiekimai. Žingsniai Santykių su bendraamžiais srities pasiekimai. Žingsniai Sakytinės kalbos srities pasiekimai. Žingsniai Rašytinės kalbos srities pasiekimai. Žingsniai Aplinkos pažinimo srities pasiekimai. Žingsniai Skaičiavimo ir matavimo srities pasiekimai. Žingsniai Meninės raiškos srities pasiekimai. Žingsniai Estetinio suvokimo srities pasiekimai. Žingsniai Iniciatyvumo ir atkaklumo srities pasiekimai. Žingsniai Tyrinėjimo srities pasiekimai. Žingsniai Problemų sprendimo srities pasiekimai. Žingsniai Kūrybiškumo srities pasiekimai. Žingsniai Mokėjimo mokytis srities pasiekimai.


Mažylis stengiasi savarankiškai valgyti be tėvų pagalbos. Iš puoduko geria savarankiškai kartais mama prilaiko puoduką. Vaikas pradžioje savarankiškai valgo pabaigoje valgo padėdamas mamos ar tėčio.

Valgo ir geria savarankiškai. Kai prisišlapina ar pasituština tada šaukia „Kakaka“ išpučia nosį kai jo paprašai pūsti Su pagalbą plaunasi rankas, veiduką, šluostosi rankas. Rengtis nemėgsta, bet apsirengia tėvų pagalbą. Žaislą padeda į vietą tada kai paprašo, bet tai priklauso nuo jo nuotaikos.

Sėdi, šliaužia, ropoja, ko nors įsitvėręs atsistoja. Stovi ir žingsniuoja laikydamasis, išlaiko pusiausvyrą. Siekia daikto, jį pačiumpa ir laiko saujoje. Žaislą kiša į burną, purto, mojuoja. Nykščiu ir smiliumi suima smulkų daiktą.

Vaikas jau vienas pats vaikšto, bėgioja, išlaiko pusiausvyrą siekia norimo daikto, žaislą kiša į burną nebent tai susiejęs yra su maistu pvz. žaislinė daržovė.

Vaikas nesiryžo stovėti ant vienos kojos, vaikas truputi paeina, truputi pabėga. Peržengia kliūtis, apeina gatvėse esančius dangčius. Eidamas ar bėgdamas keičią kryptį. Laiptais lipa ir nulipa įsikibdamas į šalia esantį. Meta sau kamuolį į viršų po to jį gaudo. Nesinaudoja dar žirklėmis.

Berniukas kai džiaugiasi trypia kojomis, mosikuoja rankomis, juokiasi. O kai pyksta mėto viską į šalį, griūna ant žemės, verkia. Baimė – drebina kojytes, prašosi į mamos glėbį stipriai ją apkabina. Kai reikia išsiskirti su mama ar tėčiu vaikas pradeda verkti, o kai vienas iš tėvų grįžta neparodo jokio džiaugsmo, bet pribėga pasisveikinti. Pamačius nepažįstamą žmogų apkabina mamą prašosi ant rankų.

Emocijos reiškiasi intensyviai į dieną keičiasi kelis kartus vieną akimirką džiaugiasi kitą verkia. Jurgis atpažįsta kito suaugusio ar vaiko emocijų išraišką tik tada kai jis laimingas ar liūdnas.

Po truputi pradeda suprasti, kad kai jis juokiasi jis yra laimingas, o kai jis verkia, tai jis yra liūdnas. Emocijos turi tam tikrus gestus, kai pyksta mėto daiktus į šalį, o kai lamingas – trypsi kojomis, mosuoja rankomis, bėgioja. Vaikas nereaguoja į kitų asmenų emocijas.

Jurgis įprastoje aplinkoje jaučiasi aktyvus, drąsus. Kalbindamas ne visada nusiramina, o nešiojant mamai apsiramina. Vaikas nesitapatina su kitu šalia esančiu emocijomis, jis užsiima savo veikla.

Suaugusiojo kalbinimas ne visada nuramina, bet glaudžiamas ir maitinimas iš karto nusiramina. Nusiraminimo visada ieško pas mamą, ar tai pasakos pasekimas, ar tiesiog prisiglaudimas prie jos. Nesugeba suvaldyti savo emocijas.

Jam atlikus veiksmą ir jai jį pagyri tada jis matosi, kad jis jaučia pasitenkinimą pavyzdžiui: kai jis apsirengia su pagalbą ir pasakai, kad jis labai gražiai atrodo, bėga prie veidrodžio pasižiūrėti, pasisukinėti. Žaisdamas kalba savo kalba tik tada kai su juo kažkas kartu žaidžia. Labai priklauso nuo nuotaikos ar jis laikysis suaugusiojo prašymų ir susitarimų.

Reaguoja į savo vardą, kai išgirsta iškarto atsisuka arba kai jis supranta, kad apie jį šneką klausosi. Vaikas atpažįsta ir jaučia savo kūną. Išvardina kelias kūno dalis( nosis, koja, lūpa, ranka, bamba, akis). Su kitu vaiku labai greitai susidraugauja. Jaučiasi svarbus kitiems, žino prie ko gali drąsiai prieiti ir pareikalauti dėmesio ar apkabinti.

  • Microsoft Word 40 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (3706 žodžiai)
  • Universitetas
  • Neringa
  • Kūdikio ir ankstyvojo amžiaus vaiko pasiekimų vertinimo lentelė
    10 - 1 balsai (-ų)
Kūdikio ir ankstyvojo amžiaus vaiko pasiekimų vertinimo lentelė. (2017 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/kudikio-ir-ankstyvojo-amziaus-vaiko-pasiekimu-vertinimo-lentele.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 20 d. 03:42
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!