Kultūra ir audiovizualinė politika ES erdvėje


Kultūra ir audiovizualinė poltika ES erdvėje. Kodėl mums reikia Europos kultūros ir audiovizualinės politikos. ES masto strategijos nauda. ES kultūros programa. Bendradarbiavimas kultūros srityje. Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyva. Žvilgsnis į ateitį.

Siekiant skatinti kultūros kūrinių sklaidą, kultūros srities darbuotojų mobilumą ir puoselėti kultūrų dialogą Europoje septyneriems metams skirtas 400 mln. eurų biudžetas. Europos kultūros globalizuotame pasaulyje darbotvarkėje skatinama: kultūros įvairovė ir kultūrų dialogas; kultūra, kaip kūrybiškumo katalizatorius; kultūra, kaip esminis ES tarptautinių santykių elementas.

Bendros Europos institucijų pastangos. Daug regionų ir miestų žino, kaip kultūros ir kūrybos sektoriai gali padidinti jų ekonominį konkurencingumą ir sukurti darbo vietų. Parama taip pat teikiama per ES sanglaudos fondą – tai specialus finansavimas, skirtas padėti skurdesniems Europos regionams.

Nepriklausomos grupės. Europoje yra daug organizacijų, skirtų kultūrai skatinti. Daugelis priklauso tinklui „Europa Nostra“, kuris padeda išsaugoti ir populiarinti kultūros paveldą. Maždaug 250 nevyriausybinių ir ne pelno grupių, kurioms iš viso priklauso per penkis milijonus narių, sudaro specialistų ir savanorių tinklą. Visi jie pasiryžę išsaugoti kultūros paveldą dabartinei ir ateities kartoms.

Dėl internetu transliuojamų televizijos laidų ir naujų audiovizualinio turinio sklaidos būdų reglamentuotojams kyla naujų sunkumų, pvz.

  • MS PowerPoint 53 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (485 žodžiai)
  • Daina
  • Kultūra ir audiovizualinė politika ES erdvėje
    10 - 5 balsai (-ų)
Kultūra ir audiovizualinė politika ES erdvėje. (2015 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/kultura-ir-audiovizualine-politika-es-erdveje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 06:56
×