Kultūra. Ką manote apie televizijos vaidmenį ugdant visuomenę


Televizijos vaidmuo ugdant visuomene. Televizija ugdo visuomene. Kaip televizija ugdo visuomene. Ką manote apie televizijos vaidmenį ugdant visuomenę?. Ar televizija ugdo visuomene. Televizija ir visuomene. Ugdymas kaip socialinis – kultūrinis reiškinys. Televizijos itaka ugdant visuomene. Tv vaidmuo ugdant visuomene. Ka manote apie televizijos vaidmeny ugdant visuomene.

Ką manote apie televizijos vaidmenį ugdant visuomenę. Palyginkite skirtingų laidų stilistiką, informatyvumą, profesionalumą.

Ugdymas – socialinis reiškinys, kuriantis žmogų, kaip asmenybę tuo metu, kai jis bendraudamas sąveikauja su aplinka bei žmonijos kultūros vertybėmis. Šis reiškinys nagrinėjamas įvairiais aspektais – kaip sąveika, kaip bendravimas, kaip santykiavimas, kaip veikla. Ir visi jie veikiami aplinkos. Mano manymu, bene pagrindinis ir vienas svarbiausių aplinkos veiksnių formuojančių visuomenės požiūrį į daugelį gyvenimo aspektų yra televizija. Tad, šiandien norėčiau aptari, kaip televizija ir tam tikros laidos formuoja mūsų pasaulėžiūrą, kultūrą, kokias vertybes perteikia. Kyla klausimas: televizija ugdo ar bukina? Atsakymas nevienareikšmis. Dauguma komercinių kanalų laidų bukina, nes siekia reitingų ir pelno, tačiau negaliu paneigti, kad yra ir puikių edukacinio pobūdžio programų.

Pirmiausia, pastebėjau, kad televizija formuoja stereotipus, kurie visuomenę skurdina. Pavyzdžiui viena aktualiausių temų televizijos ekranuose yra motinystės ir karjeros tema. Nebūtinai tiesiogiai apie tai kalbama, tiesiog nesąmoningai yra suformuojamas žiūrovo požiūris: kai matome populiarias muzikos žvaigždutes scenoje vos tik susilaukus vaikelio ar kokioje nors pokalbių laidoje išgirstame apie karjeros siekiančią moterį, kuriai naujagimis netrugdo siekti verslo perspektyvų. Jau tapo normalu, vos tik susilaukus vaiko bėgti į darbą ir netgi paniekinančiai žiūrima į namų šeimininkes. Dėl televizijos įtakos, visuomenėje yra sudaromas šiuolaikinės moters stereotipas - stipri, siekianti valdžios ir karjeros moteris ir tuo pačiu griaunamas motinos kaip šeimos židinio saugotojos vaidmuo. Taip pat formuojami skyrybų, jaunumo, gyvenimo viešinimo stereotipai ir kiti. Daugiausiai apie tai kalbama paskalų lygio laidose, tokiose kaip „kakadu“, „žiūrim, ką turim“, „dviračio šou“ ir kitose. Čia profesionalumas pačio žemiausio lygio, nes vedėjai neturi tam tikro išsilavinimo ir pasirengimo (pirmąjį sezoną infošou „kakadu” vedė tomas ališauskas ir berneen čereška, mergina net kalbėti negebėjo normaliai lietuviškai, neturėjo tam reikiamo išsilavinimo, vėliau ją pakeitė ugnė skonsmanaitė, jauna moteris neturinti patirties ir reikiamų įgūdžių), informatyvumas čia skandalų lygio (informuojama apie šalies garsenybių tuoktuves, skyrybas, krikštynas, pokylius ir vakarėlius.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 14 KB
  • m.
  • 4 puslapiai (1000 žodžiai)
  • Mokykla
  • Martynas
  • Kultūra. Ką manote apie televizijos vaidmenį ugdant visuomenę
    10 - 1 balsai (-ų)
Kultūra. Ką manote apie televizijos vaidmenį ugdant visuomenę. (2012 m. Kovo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/kultura-ka-manote-apie-televizijos-vaidmeni-ugdant-visuomene.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 17:08
×