Kultūra referatas


Referatas apie kultura. Kulturos samprata referatas. Visuomenės kultūra. Kultūros samprata skaidres. Kultura ir visuomene referatas. Kulturos referatas. Kas yra kultūra. Referatai apie kultura. Kalpos kultura placiau skaidremis. Kultūros sampratos įvairovė.

Įvadas. Kultūros samprata. Kultūros sąvokos atsiradimas. Kultūros sampratos. Kultūros elementai. Kultūra ir socializacija. Kultūros vienovė ir įvairovė. Kultūros samprata grožinėje literatūroje. Išvados. Literatūra. Kryžiažodis.


Šio darbo objektas ir yra plačiau aptarti, kas tai yra kultūra ir visuomenė, koks jų tarpusavio ryšys.

Darbo tikslas yra pristatyti, kas tai yra kultūra, kokie jos yra ryšiai su visuomene, pateikti pavyzdžių grožinėje literatūroje.

Šio darbo uždaviniai yra. Aptarti, apibūdinti ir išanalizuoti kas yra kultūra. Pateikti kultūros atsiradimo istoriją. Aprašyti kultūros elementus. Nusakyti, kas sudaro kultūros vienovę, įvairovę bei kaitą naudojantis moksline literatūra. Tyrimo metodai: mokslinės ir grožinės literatūros analizė.

Kultūros sąvoka yra viena svarbiausių sociologijos sampratų.

Kultūra susijusi suvisuomenės narių ar visuomenės grupių gyvenimo būdais. Ji apima ne tik dailę, literatūrą, muziką, bet skleidžiasi kur kas plačiau.

Kultūrai taip pat priklauso žmonių rengimosi būdai, papročiai, darbo ir religinių apeigų modeliai. Žmogus yra kūrybiškas, jis gali keisti pasaulį atsižvelgdamas į savo tikslus, interesus ir norus. Todėl kultūra nėra statistiška, ji dinamiška. Susidaro vis didesnės galimybės žmogaus laisvei.

Visuomenės kultūra susideda iš pagrindinių elementų: simbolių, kalbos, vertybės ir vertybinės orientacijos, taisyklių ir normų. Kultūra nuolat kinta. Jos kitimą sąlygoja šie procesai: inovacijos, kultūros difuzija, akultūrizacija, asimiliacija.

  • Microsoft Word 41 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (3024 žodžiai)
  • Universitetas
  • Audrone
  • Kultūra referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Kultūra referatas. (2012 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/kultura-referatas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 12 d. 20:53
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!