Kultūrinė antropologija A. Gurevičiaus viduramžių tyrimuose


Kultūrinė antropologija. Gurevičiaus viduramžių tyrimuose. Darbo objektas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Kultūrinės antropologijos sąvoka. Individas. Gurevičiaus Viduramžių tyrimuose. Individo savivoka viduramžiais. Naudota literatūra.

Kalbant apie kultūrinę antropologiją, iš karto kyla klausimas su kokia epocha ši sąvoka siejasi labiausiai? Manau labiausiai tai siejasi su viduramžiais. Vienas iš svarbiausių dalykų viduramžiais buvo žmogus, ir svarbiausias Aaron Gurevič tikslas pažvelgti į viduramžių epochos žmogų pžintį jo kilmę, rasę, suvokimą.

Darbo objektas: Kultūrinė antropologija A. Gurevičiaus viduramžių tyrimuose.

Darbo tikslas: Žmogus A. Gurevičiaus viduramžių kultūrinės antropologijos tyrimuose.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti kultūrinės antropologijos sąvoką.

Aptarti individo savivoką viduramžiais, A. Gurevičiaus tyrimuose.

Aptarti kultūrinės antropologijos esmę A. Gurevičiaus viduramžių tyrinėjimuose.

Kultūrinės antropologijos sąvoka.

Reikia suvokti, kas šiuolaikinio žmogaus požiūriu yra svarbiausia gyvenimo vertybė, galėjo ir nebūti vertinama kitos epochos ir kultūros žmonių; ir atvirkščiai, visa kas mums atrodo klaidinga ir nereikšminga, buvo teisinga ir esminga kitos visuomenės žmogui. Viduramžiais žmonės tikėjo dievą, -juk be šios hipotezės, kurią viduramžių žmogus laikė postulatu, jo pasaulėžvalgos ir dorovės būtinu pagrindu, jis negalėjo paaiškinti pasaulio ir jame orientuotis. Tai buvo svarbiausias epochos pasaulėvaizdžio reguliatyvinis principas, aukščiausia tiesa, su kuria siejosi viduramžių kultūros ir socialinės vertybės.

Nagrinėdami viduramžių kultūrą, mes nuolat matome parodaksaliai susipynusias priešybes- sublimuotas ir žemas, dvasiškai ir šiurkščiai ūniškas, niūres ir komiškas, mirtį ir gyvenimą. Viduramžių kultūra iškyla kaip neįmanomas priešybių derinys.

Individo darinys- labai aktuali ir problematiška šių dienų istorijai, orientuotai antropologiškai, t.y. visapusiškai į žmogų kaip į istoriškai konkrečią ir istorijos eigoje besikeičiančią visuomeninę būtybę .Mentaliteto istorikai siekia parodyti pačius įvairiausius konkrečios visuomenės pasaulėvaizdžio aspektus ir taip hipotetiškai rekonstruoja tą prasmių lauką, kuriame galėjo judėti to meto žmonių mintis.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1551 žodžiai)
  • Eglė
  • Kultūrinė antropologija A. Gurevičiaus viduramžių tyrimuose
    10 - 2 balsai (-ų)
Kultūrinė antropologija A. Gurevičiaus viduramžių tyrimuose. (2015 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/kulturine-antropologija-a-gureviciaus-viduramziu-tyrimuose.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 25 d. 03:47
×
144 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo