Kultūrinės mandagumo ženklų specifikos tyrimas Didžiojoje Britanijoje


Įvadas. Tarptautinio protokolo bendrosios normos. Didžiosios Britanijos tradicijos, dovanojimo kultūra. Dovanų teikimas ir priėmimas. Dovanos versle. Dovanos šeimininkei. Bendrieji palyginimai. Didžioji Britanija-Lietuva. Didžioji Britanija-Tarptautinio protokolo normos. Išvada ir rekomendacijos. Išvada. Rekomendacijos. Šaltiniai.


Nedera klausti, kokios dovanos norėtų pats asmuo. Asmeniniu švenčių progomis netinka dovanoti firmų ženklais pažymėtų daiktų,tai turi būti džiaugsmą nešanti šventė ir neturi užgošti noras pasirodyti pačiam.

Dažniausiai prie dovanos pridedama gelsvos arba baltos spalvos vizitinė kortelė.

Jei darbuotojas pakilo pareigose arba sudarė pelningą sandorį, įvertindamas pavaldinio sėkmę vadovas gali pakviesti jį vakarienės ar į kokias varžybas.

Svarbu ne tik mokėti dovanoti, bet ir priimti dovanas ir už jas padėkoti. Dėkingumo laipsnis neturi prilausyti nuo dovanos brangumo.

Dažnai kompanijose neleidžiama priimti dovanų tam, kad neliktų įsipareigoję atsilyginti ar pasiūlyti kokią nuolaidą.

Nors per Kalėdas neprivalu dovanoti dovanas viršininkui, tačiau jam būtų malonu gauti darbuotojų iškeptų sausainių, išsiuvinėtą pagalvę, nutapytą paveikslą.

Jei pora prieš vestuves jau gyveno savarankiškai ir turi visus buitiškus reikmenis, geriausia dovana būtų pinigai. Jaunikiai vienas kitam dovanoją ypatibgas dovanas, primenančias šią šventę. Jaunikis gali dovanoti juveyrinį dirbinį, jaunoji gali nupirkti auksines sąsagas.

Gražu, jei jaunikiai pasirūpina dovanėlėmis savo pulkui. Vyriausiajai pamergei jaunoji gali padovanoji šiek tiek vertingesnę dovaną, kaip ir jaunikis vyriausiajam pabroliui.

Verta pasiteirauti pas naujagimio mamyte ko jai labiausiai reikėtų. Keli draugai susidėję gali nupirkti didesnę dovaną, sakykim vėžimėlį, lovelę, staliuką. Nepamiškite eidami lankyti mažylio dovanėliu ir kitiems vaikams, nes jie dažnai jaučiasi atstumti, kai visi tūpčioja aplink mažylį.

Per mėnesius po vestuvių jaunamartė privalo visiems išsiūsti padėkos laiškelius už vestuvines dovanas. Padėkos siunčiamos ir tiems , kurie vestuvių dieną atsiuntė telegramą. Nedėkojama už asmeniškai gautas dovanas (per gimtadinius)

Nemandagu siųsti atspausdintus laišelius – jie rašomi ranka.

2.1 Dovanų teikimas ir priėmimas

Didžiojoje Britanijoje dovanos teikiamos tuomet, kai sutartis jau pasirašyta. Įprasta jog dovanos yra išpakuojamos prie dovanojusio asmens.

• Džiovintos gėlės, lelijos ir astrai netinka, nes šios gėlės skirtos laidotuvėms.

Didžiojoje Britanijoje geriausiai nesiuntinėti dovanų, net ir švenčių proga, nebent pirma būtumėt gavęs dovaną iš verslo partnerio, tačiau Lietuvoje nepaprastai svarbūs yra tokie įvykiai, kaip: sutuoktuvės, vaiko gimimas, mirtis, pilnametystė ir kasmetinės religinės šventės. Šventiniai atvirukai labai populiarūs Britanijoje, ypač siunčiami dėkojant už praėjusių metų kartu nuveiktus darbus, ir turėtų būti išsiunčiami laiku, kad gavėjas jo sulauktų savaitę prieš Kalėdas, lygiai taip pat, kaip ir Lietuvoje.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2233 žodžiai)
  • Universitetas
  • Paulina
  • Kultūrinės mandagumo ženklų specifikos tyrimas Didžiojoje Britanijoje
    10 - 5 balsai (-ų)
Kultūrinės mandagumo ženklų specifikos tyrimas Didžiojoje Britanijoje. (2016 m. Vasario 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/kulturines-mandagumo-zenklu-specifikos-tyrimas-didziojoje-britanijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 18:09
×