Kultūrinės refleksijos J.Aisčio laiškuose


Epistolika. J. aistis kada ir kodel pasitrauke is lietuvos. Jono aiscio laiskai. Aiscio laiskai. V. šatkuvienė jono aiscio laiskai. Balta drobule refleksija. Jonas aistis istorinis kontekstas. Jonas aistis peizažas analize. Kodel jonas aistis isvyko is lietuvos?. Jono aiscio laiski.

Kursinis darbas apie j. Aisčio laiškuose atsispindinčią to meto kultūrą, socialinę ir politinę padėtį. Jonas aistis. Įvadas. Kultūros ir refleksijos sąvokos. Epistolika ir jos vystymasis. Istorinio laikotarpio ypatumas. Tėvynės motyvai. Tautos likimo tema. Išvados. Naudota literatūra.

Lietuvoje įsigalėjus sovietinei diktatūrai, daugelis Lietuvių turėjo pasitraukti iš tėvynės. Išvyko ne tik paprasti, bet ir mokslo žmonės: rašytojai, mokslininkai, dailininkai. Vieni meno žmonės, pajutę tragišką savo būties laikinumą, prislopino talentą, kiti rašė su dar didesniu užsidegimu. Tačiau dalis didžiųjų Lietuvos talentų vis tiek nepasiekė tokio kūrybiškumo lygio, kaip Lietuvoje. Pavyzdžiui brazdžionis, aistis. Jų atraminiu kūrybos ir gyvenimo tašku tampa Lietuva ir religija. Aisčio laiškuose šie įvaizdžiai ypač sustiprinami.

Aistis ir pasitraukė iš Lietuvos anksčiau, nei joje ėmė siautėti rusai, tačiau jam Lietuva tapo didžių išgyvenimų ir idealistinių siekių šaltiniu. Todėl analizuodama jo laiškus ieškojau Lietuvos įvaizdžių ir susiedama juos su istoriniu laikotarpiu Lietuvoje stengiausi išsiaiškinti aisčio vidinį santykį su gimtine. Mano darbo tema – kultūros refleksijos jono aisčio laiškuose . Tačiau aš nagrinėjau daugiau Lietuvos įvaizdį. Rėmiausi laiškais, parašytais 1929 – 1973 metais, kuriuos surinko ir į vieną knyga sudėjo vytautas kubilius. Šiame leidinyje skelbiami 648 aisčio laiškai (įskaitant ir laiškų fragmentus iš publikacijų kituose leidiniuose). Rinkinys, apimantis visą poeto nueitą kelią (laiškuose tolydžio grįžtama ir į ankstyvos jaunystės, ir net vaikystės laikus) iki pat paskutiniųjų gyvenimo metų (paskutinysis laiškas rašytas mėnuo prieš mirtį) - tai pati išsamiausia poeto epistolinė autobiografija, kurioje esti naujos vertingos medžiagos. [1 v. Šatkuvienė jonas aistis/ laiškai 1929 – 1973 v. 2004 p. –. ] nors pats vytautas kubilius praleido daug laiko rinkdamas visus jono aisčio laiškus, tačiau savo knygos taip ir neišvydo. Aisčio kūrybos ir gyvenimo detalių analizavimui kubilius skyrė didelį dėmesį. Faktai turėjo būti kuo tikresni, todėl rinkdamas šiuos laiškus jis visuomet konsultavosi su aisčio žmona a. Aistiene.

Aisčio laiškuose apmąstoma ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių kultūra. Laiškai, kuriuose apmąstoma Lietuvos kultūra, įvykiai Lietuvoje ir kultūrinis bei visuomeninis Lietuvos gyvenimas, yra labai įvairūs. Aistis nuolatos apmąsto jį supančią aplinką, būdamas savotiškai atskirtas nuo savo šalies, jis dažnai lygina Lietuvos ir kitų šalių miestus, gatves, žmones. Kitų šalių kultūra jam dažnai keldavo šiltus jausmus savai šaliai, savam kraštui, kalbai.

Laiškuose antanui vaičiulaičiui matyti nepaprastas j. Aisčio neryžtingumas, atsakomybės ir paties gyvenimo baimė. A.

  • Microsoft Word 41 KB
  • 2012 m.
  • 20 puslapių (5740 žodžiai)
  • Universitetas
  • Inga
  • Kultūrinės refleksijos J.Aisčio laiškuose
    10 - 1 balsai (-ų)
Kultūrinės refleksijos J.Aisčio laiškuose. (2010 m. Spalio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/kulturines-refleksijos-jaiscio-laiskuose.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 07:53
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo