Kultūrinės tapatybės aspektai


Kas apibrėžia kultūrą Kaip apibrėžiama tai , kas yra bloga “ ir kas gera “? Kokia yra šeimos struktūra. Kokie yra santykiai tarp vyro ir moters. Kaip suvokiamas laikas. Kokiomis kalbomis kalbama. Kokios yra svarbiausios tradicijos? Kokios maisto ir gėrimo tradicijos. Kaip keičiamasi informacija. Kam priklauso galia ir kaip ji įgyjama. Kokio požiūrio yra laikomasi į kitas kultūras. Kaip yra juokaujama. Kokia vietą užima religija. Jūsų vaidmenys gyvenime dukra / sūnus , draugė (- as ), mokinė (- ys ), kepėja (- as ), bankininkė (- as ) ir pan. Tapatybės dalys , dalykai , kuriuos galite pasirinkti tam tikro muzikos stiliaus gerbėjas , politinės partijos narys , aprangos stilius ir pan. Kur gimėte? Kur gyvenate dabar. Priklausymas arba nepriklausymas mažumai. Jūsų lytis ir jūsų seksualinės pažiūros. Jūsų religija. Kuo jūs nesate arba nenorėtumėte būti moterimi , socialistu , lenku , alkoholiku ir pan.

Pradėjus rašyti šį darbą ir perskaičius klausimus, pirma mintis kuri mane aplankė, tai buvo perskaityta Leonido Donskio knyga- “Taip, bet... Nepolitologiniai svarstymai apie politiką”. Nes šioje knygoje pateikti kai kurie pavyzdžiai apie kultūrų skirtumus, mano galvoje išliko labai vaizdžiai. Ryškiausias tai apie futbolą. Jei manęs iki knygos skaitymo būtų paklausę, kokia yra futbolo kultūrą, būčiau atsakiusi, kad tai žaidimas su savom taisyklėm, ir tiek... Tačiau apie tai ką rašė autorius niekada nebūčiau susimąsčiusi, kad ir tai, jog futbolo metu, vyrai išreikšdami emocijas apsikabina. Kur nors gatvėje tai pamačius, daugelis pasakytu kad tai homoseksualai, o futbolo metu tai normalus dalykas, taip pat kaip ir garsiai rėkti, išreikšti emocijas taip kaip tu nori, nesivaržant aplinkos, išsipiešti veidus įvairiom spalvom ir t.t.

Į šį žaidimą, galima žiūrėti ir iš kitos perspektyvos pvz: kaip į netiesioginį valstybių karą, tarkim Vokietija- Didžioji Britanija. Įvairios reklamos, propagandos jog laimės tie o ne šitie, gali tapti savotišku lenktyniavimu, arba netiesioginiu valstybių karu. Įvairi valstybių simbolika, puikiai atskleidžia šalį- rūbų spalvos, nacionalinės vėliavos, nacionalinė atributika. Tad jei jau žaidimas gali puikiai parodyti kultūrų skirtumą, tai žodis kultūra yra labai platų kontekstą turinti sąvoka.

  • Sociologija Refleksija
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (2152 žodžiai)
  • Rasa
  • Kultūrinės tapatybės aspektai
    10 - 4 balsai (-ų)
Kultūrinės tapatybės aspektai. (2014 m. Spalio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/kulturines-tapatybes-aspektai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 12:50
×