Kultūriniai imperatyvai Didžioji Britanija


Įvadas. Kultūriniai imperatyvai. Bendroji Didžiosios Britanijos informacija. Kultūriniai bendravimo ypatumai. Didžiosios britanijos verslo etiketas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šiuolaikiniame globalizacijos apimtame pasaulyje su skirtingų tautų ir kultūrų atstovais tenka susidurti labai dažnai. Reikia suvokti, kad kur skirtingos kultūros, ten atsiranda kliūtys, kurios trukdo normaliai bendrauti ir suprasti kitos kultūros atstovus. Dažnai tokios kliūtys sukelia neigiamas pasekmes bei kurioziškas situacijas. Tarkime, vienoje kultūroje parodytas kažkoks ženklas ranka gali reikšti, kad viskas gerai, o kitoje – įžeidimą ar pažeminimą. Taip pat norint pažinti vieną ar kitą kultūrą reikėtų mokėti jos kalbą, žinoti papročius, bendravimo ypatumus.

Daugumai ši šalis asocijuojasi su rašytoju, dramaturgu Viljamu Šekspyru (angl. William Shakespeare), literatūriniu herojumi Šerloku Holmsu (angl. Sherlock Holmes), pop roko muzikos grupe „The Beatles“, vienu didžiausiu pasaulio laikrodžiu – Big Ben‘u, dviaukščiais autobusaisi ir žinoma – arbata su pienu. Britai yra dideli sporto gerbėjai, vienas iš populiariausių žaidimų – tai futbolas.

Žinoma, kad tai, per ilgus metus, nusistovėjusių tradicijų šalis ir jų su malonumu laikomasi. Viena iš svarbiausių tradicijų – tai britų monarchija, niekur kitur pasaulyje karalienės šeimai nėra skiriama tiek daug dėmesio. Kritikuoti karališkąją Didžiosios Britanijos šeimą ar Europos Sąjungą yra tabu.

Tai konservatyvi, tradicijų bei papročių besilaikanti šalis. Anglai – labai santūrūs ir konservatyvūs žmonės, bendraujant, į juos dažniausiai kreipiamasi oficialiai. Čia niekuomet nesigiriama savo laimėjimais, nedramatizuojama, nesureikšminamos sunkios situacijos.

Andrea Wellnitz (2008, 90 p.) sako, jog britui sutikus partnerį labai svarbu lengvas, trumpas pokalbis, net ir verslo derybose pradžioje aptariami įvairūs niekučiai ir tik vėliau einama prie susitikimo tikslo. Dažnai organizuojami verslo priešpiečiai.

Pasak Valdo Pruskaus (2004, 190 p.), britų verslininkas yra konservatyvus, ištikimas idėjoms, kurios turi ilgametes tradicijas. Jis gerai išsilavinęs, profesionalus, tačiau nėra užsidaręs tik profesinių interesų rate, taip pat domisi menu, sportu.

  • Kultūra Referatas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1683 žodžiai)
  • Eva
  • Kultūriniai imperatyvai Didžioji Britanija
    10 - 3 balsai (-ų)
Kultūriniai imperatyvai Didžioji Britanija. (2016 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/kulturiniai-imperatyvai-didzioji-britanija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 17:00
×