Kultūrinio paveldo įtaka asmens socialinės kultūros formavimuisi


Įvadas. Sąvokos. Kultūrinis paveldas. Kas lėmė, kad kultūrinis paveldas tapo saugomas. Lietuvoje kultūros paveldo apsauga. Kultūra, kuo ji mums svarbi? Asmens socialinės kultūros formavimas įtrauktas į vidurinio ugdymo programą.

Socialinės kultūros formavimasis tai žmogaus vystymasis per visą jo gyvenimą sąveikaujant su aplinka, socialinių normų ir kultūrinių vertybių perėmimo procesas, taip pat savęs tobulinimas ir realizavimas toje visuomenėje, kuriai jis priklauso. Šiam žmogaus socialinės kultūros formavimuisi didelę reikšmę turi kultūrinis paveldas , nes tai yra karta iš kartos paveldimos, perimamos, sukurtos ir perduodamos kultūros vertybės, tai, ką praeities kartos išsaugojo ir perdavė dabarčiai . Jei nebūtų išsaugotas kultūrinis paveldas mes nežinotume, kaip gyveno mūsų protėviai, iš kur kilo mūsų šaknys.

Be istorijos atminties, be kultūrinio palikimo išsaugojimo nepadėsime tvirtų pamatų ateičiai. Dar senovėje išminčiai sakė, kad žuvusi toji tauta, kuri nežino, negerbia ir nebrangina savo praeities.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (1360 žodžiai)
  • Aurelija
  • Kultūrinio paveldo įtaka asmens socialinės kultūros formavimuisi
    10 - 3 balsai (-ų)
Kultūrinio paveldo įtaka asmens socialinės kultūros formavimuisi. (2014 m. Spalio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/kulturinio-paveldo-itaka-asmens-socialines-kulturos-formavimuisi.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:32
×