Kultūrinio turizmo rūšys


Įvadas. Kultūrinio turizmo reikšmė. Kultūrinio turizmo rūšis- festivaliai, bei Lietuvoje ir Europoje vykstantys festivaliai. Išvada. Literatūra.


Kultūrinio turizmo rūšis- festivaliai, bei Lietuvoje ir Europoje vykstantys festivaliai

Europoje rengiama nemažai festivalių, kurie jau turi ne vieno dešimtmečio tradicijas ir yra populiarūs ir išskirtinai visame pasaulyje. Pavyzdžiui „Holi“ yra vienas seniausių ir populiariausių švenčių Indijoje. Kuris rengiamas pagal Hindu tikėjimo tradicijas. Šis indiškų tradicijų festivalis, neabejotinai pats spalvingiausias festivalis, kurisi kasmet stebina siūlomų pramogų ir muzikos gausa. Tai vienos dienos festivalis, pritraukiantis galybę hipių, rokerių ir kitų muzikos mylėtojų, kurie iš festivalio siekia pasisemti maksimumą.

Taigi kultūrinis turizmas aprėpia daugybę sričių: meną, gamtą, teatrą, parodas, galerijas, muziejus, tradicijas, vertybes, gyvenimo būdą, o visa tai duoda naudos ne tik keliaujančiam, bet ir pačiai šaliai į kurią keliaujama.

Renginiai bei festivaliai labai stipriai reklamuoja ir skatina kultūrinį turizmą, kuris labai populiarėja tarp jaunų žmonių. Europoje rengiama nemažai festivalių, kurie jau turi ne vieno dešimtmečio tradicijas ir yra populiarūs ir išskirtinai visame pasaulyje tokie kaip „Holi“ indiškų tradicijų festivalis, SXSW (South By Southwest) festivalis, muzikos festivalis „Sonar“.

Lietuvoje festivalių, kurie skatina turizmą itin daug. Patys žymiausi ir reikšmingiausi festivaliai Lietuvoje yra tokie: ,,Vilniaus festivalis‘‘,,,Kilkim žaibu‘‘ sunkiausios muzikos festivalis bei Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“.

Kultuvė,Lietuvos kultūros atspindžiai medijoje. Kultūrinis turizmas-puikus būdas pažinti šalį.

  • Microsoft Word 664 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (954 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laura
  • Kultūrinio turizmo rūšys
    10 - 1 balsai (-ų)
Kultūrinio turizmo rūšys. (2017 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/kulturinio-turizmo-rusys.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 22 d. 00:08
×