Kultūrinis paveldas


Kultūrinis paveldas - per kelias kartas perimtos svarbiausios kultūros vertybės. Jau nuo senovės kiekviena tauta kaupė savo išmintį,saugojo ir perdavė tradicijas iš kartos į kartą. Šiam tikslui labiausiai pasitarnavo šventės. Lietuva jų turi labai daug, bet kiekviename mieste ar atskirame regione jos švenčiamos skirtingai. Vienos jų skirtos gal būt tik paprastąm pasilinksminimui, bet dauguma švenčių yra švenčiamos jau metų metus. Jos turi didžiulę reikšmę mūsų kultūros puoselėjimui ir išsaugijimui. Bet kuri miesto, miestelio ar kaimo šventė - tai dalelė mūsų kultūros ir įstorijos. Tik čia prie visko galima prisiliesti ir pačiam sudalyvauti. Gal būt dabar švenčių šventimas yra labai sumodernėjas, bet ir jame atsispindį kartų tradicija. Kiekvieno regiono šventės yra savaip įdomios, bet manau kad turtingiausias, kultūrinę prasmę yra Pamario krąštas. Čia vyksta daug paveldą populiarinančių švenčių.

Pajūrio kraštas tai bene vienintelis įšlaikęs pačias seniausias kultūros tradicijas.Dabartiniais laikais jas perduoti ir populiarinti galima įvairių švenčių metu. Juk tik šventės apjungia dainą , šokį , amatus ir folklorą.

Jau daugiau nei pusę amžiaus Klaipėdoje vykstanti Jūros šventė sutraukia daugybę žmonių iš Lietuvos ir užsienio.Nors ši šventė yra labai sumodernėjusi,bet čia gausu ir senųjų tradicijų.Čia kaip niekur kitur galima pamatyti senuosius laivus,jų parodą , susipažinti su jūreivystės tradicijomis.Žmones sutraukia mugės ,gatvės muzikantai.Visa tai kasmet padeda žmonėms nepamiršti savo krašto kultūros.Dalelę jos į savo šalis parsiveža ir svečiai iš užsienio.

Pajūryje gausu ir folkloro festivalių.Juose susirenka savęs parodyti ir kitų pamatyti ne vien tik ansambliai ir kapelos, bet ir gausybę žiūrovų ir klausytojų.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2016 m.
  • 1 puslapis (509 žodžiai)
  • Mokykla
  • Deimantas
  • Kultūrinis paveldas
    10 - 2 balsai (-ų)
Kultūrinis paveldas. (2014 m. Rugsėjo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/kulturinis-paveldas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 14:07
×