Kultūrinis turizmas Naujojoje Zelandijoje


Turizmo savarankiškas darbas.

Įvadas. Naujosios zelandijos charakteristika. Kultūrinio turizmo samprata. Lankytinos vietos naujojoje zelandijoje. Turistinio maršruto organizacinė sistema. Turistinio maršruto lankytinų vietų išsamus aprašymas. Naujosios zelandijos įdomybės. Išvados. Literatūra.


Administracinis suskirstymas Naujojoje Zelandijoje pirmojo lygmens administraciniai vienetai vadinami bendrai „regionais“, nors jų statusas bei oficialūs pavadinimai gali skirtis.

Naujosios Zelandijos gyventojai Šios šalies gyventojai yra konservatyvesni, ramesni ir santūresni, nei australai. Jie panašesni į britus ne tik ramiu elgesiu, bet ir rasine sudėtimi. Jiems australai atrodo kosmopolitai ir kažkuo judrūs. Naujosios Zelandijos salos dydžiu panašios į Britų salas, bet klimatu visai ne. Naujosios Zelandijos gyventojai yra linkę tapatintis su savo saliečiais protėviais ir tiek australus, tiek amerikiečius laiko kitokios, kontinentinės, kilmės. Jie įsivaizduoja australus kaip garsiakalbius, arogantiškus akiplėšas, kurie dažnai pertraukia kitą, patys kalba iškart keliese, o tai Naujojoje Zelandijoje peiktina. Daugelis Naujosios Zelandijos gyventojų kartą ar du kartus per gyvenimą apsilanko Europoje ir „senojoje tėvynėje“, nors vis daugiau jų dairosi į Ramųjį vandenyną ir atostogas leidžia jo salose arba Australijoje. Jie palaiko gerus santykius su Ramiojo vandenno salomis (Toga, Fidžiu, Kuko sala) ir yra įsitikinę jų politika maoių atžvilgiu esant gana sėkmingą.

Naujosios Zelandijos sąsajos su Lietuva Nors Naujoji Zelandija yra nutolusi per 10000 km, tačiau net ir šioje šalyje gyvena lietuviai. 2007m. oficialus skaičius buvo 111. Jie rengia susitikimus yra aktyviai įsitraukia į visuomeninę veiklą.

Kurortinis miestas pietvakariuose, Naujosios Zelandijos pietinėje saloje. 2012 metais šis miestas galėjo pasigirti 220 nuotykinio turizmo veiklomis. Kvinstaunas yra pagrindinis žiemos sporto centras Naujojoje Zelandijoje. Šiame mieste ir įvairuose vietuose aplink jį buvo filmuojamas filmas Žiedų valdovas. Taip pat šiame mieste vyksta nemažai festivalių. Pavyzdžiui: Dviračių, žiemos ir džiazo festivalis.

Istorija - Oklandas įkurtas 1841 metais. Iki 1876 m. buvo Naujosios Zelandijos sostinė.

Organizuojama aštuonių dienų kelionė iš Vilniaus į Naująją Zelandiją, Oklandą. Pasirinkta kelionė lėktuvu.

Karščiausias klimatas šiame mieste yra vasarą, kuris tęsiasi nuo gruodžio ir kovo. Taip jau yra, kad šis sezonas žymi masinį vasaros išvykimą, tuo metu atrodo, kad visa tauta stačia galva neria į paplūdimį. Geriausias metų mėnuo yra vasaris, jis stulbinantis, tačiau nepamirškite žlegtelėti ant žemės pasikaitinti saulėje, nors saulė yra klaidinančiai žvarbi, net jei ir temperatūra gali būti mažesnė nei 80 laipsnių.

Jeigu jūs apsistojote Oklando miesto centrinėje dalyje, vaikščiokite kiek įmanoma daugiau. Jūs susipažinsite su Kiwi (taip vadinami žmonės iš Naujosios Zelandijos), kurie yra labai laimingi galėdami pasiūlyti ką nuveikti, kur toliau eiti. Kai jau būsite pasiruošę sėskite į taksi. Įsitikinkite, kad esate pasiėmę lengvą švarkelį, net ir vasarą, kadangi mieste galite pajusti visus keturis metų laikus per vieną dieną.

Oklando tarptautinis oro uostas yra šalies centras, todėl labai patogios susisiekimo galimybės, per minutes 45 gali nuvažiuoti į miestą.

Oklandas yra puiki vieta kelionėms, šis miestas gali pasigirti begalę žinomų lankytinų vietų. Piha yra vienas populiariausių paplūdimių Naujojoje Zelandijoje. Su fantastiškais ir tuo pačiu metu pavojingais bangomis, karštas juodas smėlis verčia norėti pasileisti tiesiai į vandenį. Šiaurės Oklandas, Matakana tapo populiaria savaitgalio kryptimi, jame yra šeštadieninis ūkininkų turgus, daug vynuogynų, skulptūrų takas ir netoliese esantis balto smėlio paplūdimys. Waikiki sala yra vos 40 minučių nuo Oklando centrinės miesto dalies.

 • Turizmas Savarankiški darbai
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Giedrė
 • 20 puslapių (4954 žodžiai)
 • Kolegija
 • Turizmo savarankiški darbai
 • Microsoft Word 521 KB
 • Kultūrinis turizmas Naujojoje Zelandijoje
  10 - 2 balsai (-ų)
Kultūrinis turizmas Naujojoje Zelandijoje . (2017 m. Kovo 19 d.). http://www.mokslobaze.lt/kulturinis-turizmas-naujojoje-zelandijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 04:30