Kultūrinis turizmas


Lietuvos kulturinis turizmas. Kulturinio turizmo paslaugos. Kultūrinis turizmas lietuvoje. Turizmo paslaugos referatas. Kultūrinis referatas. Kulturinis turizmas kas tai. Kultūrinio turizmo aktualumas. Kulturinio turizmo pletros galimybes klaipedos mieste baigiamasis. Vandens ir kulturos paveldo turizmas vilniaus apskrityje referatas. Kursinis darbas - kultūrinis turizmas.

Turinys. Įvadas. Kultūrinis turizmo augimo prielaidos. Kultūrinio turizmo plėtros skatinimas. Kultūrinio turizmo ir kultūros vertybių partnerystė. Turizmo plėtros strategija. Išvados. Literatūra.

Temos aktualumas. Lietuvos gamtiniai ir kultūriniai turizmo ištekliai sudaro palankias sąlygas kurti patrauklius turistinius produktus. Įvairūs kultūros paveldo ir etnokultūros objektai yra svarbūs kaip vietiniam, taip ir tarptautiniam turizmui. Vilniaus senamiestis, kuršių nerija bei Lietuvos kryždirbystė yra įtraukti į pasaulio paveldo objektų sąrašą.

Iš daugiau kaip 10 tūkst. Paveldo objektų didelio turistinio intereso objektų grupei yra priskiriama apie 350, o tarptautinio turistinio intereso grupei - apie 110 paveldo objektų. Tačiau dauguma jų yra neparengti turistų lankymui. Kultūros paveldo objektai gali būti pritaikomi turizmui įrengiant juose ekspozicijas, pritaikant juos turizmo paslaugų infrastruktūrai.

Darbo tikslas. Išanalizuoti Lietuvos kultūrinio turizmo pers pasaulio turizmo organizacija prognozuoja gerus augimo tempus vidurio ir rytų europai. Manoma, kad 2020 metais kas trečias lankytojas aplankys šį regioną. Neblo antra vertus – augantis politinis, ekonominis, kultūrinis, mokslinis tarptautinis bendradarbiavimas, integracija į es, regiono ekonominis ir politinis stabilumas bei saugumas, didesnis dėmesys turizmo rinkodarai.

Atsižvelgiant į praėjusio dešimtmečio augimo tempus, galima prognozuoti, kad kasmet užsienio turistų Lietuvoje turėtų padaugėti 4-5 procentais (2002 m. Padidėjo 12,4 proc. ). Galima tikėtis ir dar geresnių rezultatų, augant susidomėjimu Lietuva kaip nauja es nare. Svarbu ir tai, kad į Lietuvą ateina tarptautinės viešbučių grandinės su savo rinkodaros galimybėmis, didėja turizmo paslaugų įvairovė ir apimtys. Sparti viešbučių plėtra sudaro puikias prielaidas ir dalykinio (konferencijų) turizmo plėtrai. labiausiai besivystantis turizmo paslaugų sektorius yra viešbučių apgyvendinimo sektorius: 2001 metais Lietuvoje buvo 209 viešbučiai ir svečių namai (5351 kambarys) kai tuo tarpu 1996 m. Jų buvo 153 (4703 kambarys) [1 Lietuvos turizmo paslaugų registro duomenimis, kuriame neapskaitomos smulkaus apgyvendinimo sektoriaus teikiamos nakv augant turistų mobilumui, labai didelę reikšmę turi šalies pasiekiamumas. Geriausiai šalyje išplėtota susisiekimo keliais infrastruktūra, todėl pagrindinis užsienio lankytojų srautas į Lietuvą atvyksta kelių transportu. Nors jūrų transportas kol kas išvystytas nepakankamai, jūrinio ir vandens turizmo plėtojimas Lietuvoje turi geras perspektyvas – klaipėdoje baigta statyti kruizinių laivų prieplauka, klaipėdos uosto infrastruktūra palaipsniui pritaikoma keleivių aptarnavimui ir jachtų turizmui.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2011 m.
  • 9 puslapiai (1582 žodžiai)
  • Romuald
  • Kultūrinis turizmas
    10 - 1 balsai (-ų)
Kultūrinis turizmas. (2011 m. Sausio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kulturinis-turizmas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 20:22
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo