Kultūriškai prasminga sąvoka


Kultūriškai prasminga sąvoka 10 %. UŽDUOTIS Prašome surasti informacijos ir paaiškinti kultūriškai prasmingą sąvoką IKIGAI.


Esama žodžių, kuriuos sunku išversti ar rasti atitikmenį kitoje kalboje, nes tai yra kultūriškai prasmingos sąvokos, atspindinčios savitą tam tikrai tautai/kultūrai gyvenimo būdą ar požiūrį. Todėl šios sąvokos dažniausiai naudojamos originalo kalba.

Ikigai yra japoniškas žodis, kilęs Heian laikotarpiu (794–1185). Sąvoka Ikigai (生き甲斐) tariama Y – KY – GAI, tvirtai pabrėžiant paskutinįjį skiemenį GAI.

Šis japoniškas žodis į lietuvių kalbą verčiamas kaip žodis, reiškiantis gyvenimo malonumus ir prasmę. Jis susideda iš iki (gyventi) ir gai (priežastis) (Mogi, 2017). E. Longhurst (2018), žodį ikigai apibrėžia kaip tikslą, būties prasmę.

Japonų kalboje ikigai yra vartojamas įvairiuose kontekstuose ir gali būti taikomas tiek mažiems kasdieniams dalykams, tiek dideliems tikslams bei pasiekimams apibūdinti. Šis žodis yra toks įprastas, kad žmonės vartoja jį kasdieniniame gyvenime visiškai atsitiktinai, nė nežinodami, kad jis turi kažin kokią ypatingą prasmę. Svarbiausia, ikigai galimas ir tada, kai profesinėje srityje sekasi ne itin gerai. Šia prasme ši sąvoka yra labai demokratiška, atspindinti gyvenimo įvairovę. Iš tiesų, turint ikigai, sėkmės galima pasiekti, tačiau sėkmė nėra būtina sąlyga, norint rasti ikigai. Jis yra prieinamas visiems. <...> Japonai kalba apie ikigai kaip apie priežastį, verčiančią keltis rytais. <...> Be to, žmonių veiksmuose išskiriami 5 ikigai principai: pradėkite nuo mažų dalykų, atsipalaiduokite, siekite darnos ir tvarumo, džiaukitės mažais dalykais, būkite čia ir dabar (Mogi, 2017).

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (911 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rasa
  • Kultūriškai prasminga sąvoka
    10 - 1 balsai (-ų)
Kultūriškai prasminga sąvoka. (2019 m. Spalio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/kulturiskai-prasminga-savoka.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 28 d. 21:08
×