Kultūroje vyrauja du požiūriai į kalbą: vienas teigia, kad kalba – tai stipri kuriamoji galia, kitas – kad ji tėra pragmatinis įrankis. Kuriam požiūriui pritariate jūs? (2)


12 klasės kalbėjimas 2014m. 1. Kultūroje vyrauja du požiūriai į kalbą vienas teigia, kad kalba – tai stipri kuriamoji galia, kitas – kad ji tėra pragmatinis įrankis. Kuriam požiūriui pritariate jūs? Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais. Naudoti šaltiniai. Planas.

Kalbos atsiradimas dar ir šiandien yra neįminta mįslė. Mokslininkai iki šiol diskutuoja kokia yra tikroji kalbos atsiradimo teorija, kiti kalbą laiko didžiule Dievo dovana žmogui. Biblijoje rašoma, jog išgyvenę pasaulinį tvaną žmonės kalbėjo viena kalba. Jie sumanė statyti dangų siekiantį Babelio bokštą, tačiau Dievas nubaudė žmones pakeitęs jų kalbas, kad šie nebesusikalbėtų ir nebaigtų statyti bokšto. Šiuo metu suskaičiuota, jog pasaulyje yra beveik 7 tūkstančiai skirtingų kalbų ir dialektų. Vyrauja dvi nuomonės kaip ir kam žmogus naudoja kalbą: patenkinti savo ego – gauti naudos arba kaip įrankį kažką kurti. Pristatymo metu pagrįsiu nuomonę, jog abi kalbos funkcijos yra gyvybiškai svarbios tiek individui, tiek visai tautos raidai.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2014 m.
  • 4 puslapiai (1241 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ramus
  • Kultūroje vyrauja du požiūriai į kalbą: vienas teigia, kad kalba – tai stipri kuriamoji galia, kitas – kad ji tėra pragmatinis įrankis. Kuriam požiūriui pritariate jūs? (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Kultūroje vyrauja du požiūriai į kalbą: vienas teigia, kad kalba – tai stipri kuriamoji galia, kitas – kad ji tėra pragmatinis įrankis. Kuriam požiūriui pritariate jūs? (2). (2014 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/kulturoje-vyrauja-du-poziuriai-i-kalba-vienas-teigia-kad-kalba--tai-stipri-kuriamoji-galia-kitas--kad-ji-tera-pragmatinis-irankis-kuriam-poziuriui-pritariate-jus-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 11:15
×