Kultūros aspektai Anglija


Įvadas. Trumpas šalies apibūdinimas. Hofstedės dimensijos. Verslo etiketas. Santykiai ir bendradarbiavimas. Verslo susitikimo etiketas. Derybos versle. Apranga. Išvados. Naudota literatūra.

Besikeičianti verslo aplinka, pokyčiai komunikacinėse technologijose, politiniai pokyčiai skatina ir palengvina globalaus verslo, tarptautinių kompanijų ir bendros rinkos pasirodymą pasaulyje. Vadybininkai, užsiimantys verslu kitose šalyse su daugialypėmis kultūromis, susiduria su ypatingais iššūkiais. Kultūriniai skirtumai vaidmenų, ketinimų ir komunikacinių modelių suvokimas gali sukelti susilpnėjimą ir nesusipratimus, kurie išmuša iš vėžių verslo procesą.

Kultūra yra platus terminas, kuris apima įsitikinimus, papročius, elgesio modelius ir tam tikroms žmonių grupėms būdingus požymius. Ji formuoja mūsų požiūrį į pasaulį. Apskritai kalbant, kultūra yra bendras vardiklis žmonių grupei, ji yra darni jėga, vedanti į konsensusą. Tuo pačiu metu tai yra kultūros paradoksas: mūsų kultūra kuria solidarumą su kai kuriais nariais, ir tuo pačiu metu atskiria nuo kitų. Kai mes bendraujame su savo kultūros nariais, visi žinome ,,taisykles”, kurios nurodo standartus bendravimui. Kad ir kaip, kai mes kalbame ir dirbame su žmonėmis, išaugusiais skirtingoje vietoje, dažnai kyla sunkumai, dėl to, kad ne visada vadovaujamasi vienodais standartais. Kultūriniai skirtumai visada iškyla kai susitinkame su skirtingo amžiaus, lyties, etninės grupės, išsilavinimo ir kalbos žmonėmis.

  • Vadyba Namų darbas
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2013 m.
  • 8 puslapiai (1733 žodžiai)
  • Mantas
  • Kultūros aspektai Anglija
    10 - 3 balsai (-ų)
Kultūros aspektai Anglija. (2013 m. Rugsėjo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/kulturos-aspektai-anglija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 11:40
×