Kultūros istorija


Senuju civilizaciju kulturos ir meno specifika. Islamo kulturos tradicijos. Japonijos kulturos tradicijos arabeska. Senuju civilizacijos kulturos meno specifika. Islamo menas - arabeska. Musulmonu kulturos ipatumai. Kulturos istorija esme. Kulturos istorija savoka. Senuju kulturos konspektas. Kulturos savokos istakos atsirado.

Kultūros sąvokos esmė. Senųjų karalysčių gyv. Pasaulėžiūros esmė. Antikinė kultūra – miesto kultūros tipas: teritorija, ūkis, šeima, piliečiai, tikėjimas, idealai. Pagrindinės kultūros fenomeno teorijos. Kultūros morfologija. Kinijos valdovai ir valdininkai. Senųjų karalysčių mokykla ir mokytojai. Indijos arijų kultūra: kastų sistema, tikėjimai, administracija, pakantumas ir tolerancija, islamizacijos pradžia. Vedos ir unipanišados. Sikhizmas. Indijos religijų ir meno sąveika. Klasikinės arabų-musulmonų kultūros ypatumai: Mahometas - islamo kultūros pagrindėjas. Japonijos gyventojų savimonė: salyno sąmonė, ryšiai su žemynu, kultūros vienalytiškumas. Islamas - trečiasis "Abraomo religijų" tikėjimas. Japonijos grožinės literatūros ypatumai. Islamo kultūros žinojimo kultas ir mokslo pasiekimai. Sintoizmas ir protėvių kultas. Socialiniai, etniniai klasikinio islamo principai. Meninė islamo kultūros tradicija: poezija, kaligrafija, arabeska, architektūra ir muzika. Tropikų ir pietų Afrikos tautų kultūros ypatumai: klimatinės sąlygos, verslas, tikėjimai, menas.

Ciceronas 47m. Pr. Kr. Pirmasis ištarė žodį kultūra. Tačiau net viduramžiais tas nebuvo aptarinėjama. Kultūra- žmogaus rankų, proto, darbo rezultatas.

Kultūra susideda iš žinių, tikėjimo, meno ir dorovės taip pat gebėjimų ir įdūdžių kurį įsisavina žmogus kaip visuomenės dalis. Kultūra buvo, bet apie ją niekas nekalbėjo. Kultūros istorija:dailės istorija, meno istorija, filosofijos istorija, technikos ist. Kultūra- visa tai kas žmogų skiria nuo gyvulio.

Kultūra atsirado naujausiais laikais. Kodėl kultūra prasidėjo taip vėlai? Susvetimėjimas turi ir kultūros ir natūros. Detaliausiai išnagrinėjo hegelis. Jo neigimo neigimo dėsnis. Nauja niekada neatsiranda kam nors nežuvus. Turėjo žūti senovės civilizacija- atsirado aukštesnė kultūra. Kultūrinį susvetimėjimą froidas vadina sublimacija- mano energija, yra suvartojama ne seksui, o kūrybinei veiklai (politikoje, mene, moksle, išradimuose). Susvetimėjimo produktas- kiekvienas kūrybinis elementas. Gyvuliai to neturi tai instinktai. Be kultūros žmonės gyvuliai-. Praradę instinktuspinigai. Nėra jokios laisvės, lygybės, brolybės. Kultūros išradimas laisvė lygybė, brolybė – dirbtina. Susvetimėjimo dvasios produktai- kultūra- mes dėl to dirbame, bet mus žudo. Ne viskas grateiloras. Kultūra ir kontrakultūra (natūra ir kultūra) kultūra- būdas siekti amžinybės. Kūrybiškasis pradas kūnas miršta, o siela įamžinama kultūros ist. Dvasia nesunaikinama. Kultūra- dvi puses: gerai ir blogai (įsiamžiname ir mus naikina) p. Holpachas. 18a. Prancūzas. civis lot pilietiškai.

Civilizacija- kultūros sinonimas- visuomenės išsivystymo laipsnis. Civilizacija atsiranda po barbarystės. Materialinių išsivystymų pakopa, materialusis ir daiktikas idėjos rezultatas. Šalkauskis. Kultūra dvasi1). Vienalinijine k. T. - visa žmonija kur ji bebūtų vystosi ta pačia kryptimi, linija. Horganas, teiloras, marksas ir froidas visi žmonės išgyvena tris kultūros raidos etapus: *pirmykštė-akmens amž. *barbarybė- prasideda nuo žemdirbystės*civilizacija-rašto atsiradimas arba miesto statybos (civilizacijos lopšiai).

Marksas išskiria tokius kultūros etapus: pirmykštė bendruomenė, vergovinė, feodalinė, kapitalizmo, komunistinė.

Froidas pasąmonės teoretikas. Kultūra - sublimacijos rezultatas, įvairių institutų ir žmogiškosios veiklos pasiekimų visuma. Kultūra turi du tikslus. Apginti žmogų nuo jam priešiškos gamtos. Reguliuoti tarpusavio santykius. Kultūros etapai: primatai, beždžionės, priminidai-žmonės.

  • Microsoft Word 52 KB
  • 2010 m.
  • 4 puslapiai (7264 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintė
  • Kultūros istorija
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kultūros istorija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kulturos-istorijos-spera.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 15:02
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo