Kultūros ministerijos veiklos valdymo modelis


Įvadas. Personalo valdymas.Planavimas. Organizavimas. Vertinimas. Skatinimas. Finansų valdymas. Planavimas. Organizavimas. Kontrolė – vertinimas. Strateginis valdymas. Planavimas – organizavimas. Kontrolė – vertinimas. Lietuvos respublikos kultūros ministerija. Kultūros ministerijos veiklos valdymas. Veiklos planavimas – organizavimas. Veiklos skatinimas. Veiklos kontrolė. Veiklos ataskaitos. Veiksnių apžvalga. Vykdytos veiklos rezultatai. Rekomendacijos. Išvados. Literatūros sąrašas.

Žodis „kultūra“ turi daug reikšmių. Bet ką ji reiškia Lietuvos tautai? Į šį klausimą galėtų atsakyti tik lietuvis ir į jį atsakytų visi skirtingai. Man kultūra tai pagarba žmogui, tautai, jos istorijai. Kultūra tai visa, kas supa mus aplinkui, tai žmonių elgesys vienas su kitu, elgesys su gamta. Kultūra parodo kokie mes esame, kokie mes mylintys, gerbiantys arba negailestingi ir žiaurūs. Galima teigti, kad tai visų vertybių mazgas. Tik labai skaudu pripažinti, kad šiuolaikiniame pasaulyje vis dažniau žmonės pradeda garbinti materialinius ir fizinius dalykus. Dar baisiau yra girdėti kai dabar visi savanaudiškai elgiasi ir taiko Taliono principą ”Akis už akį – dantis už dantį”. Būtent dėl šios priežasties pasirinkau išnagrinėti viešąją įstaigą, kuri yra susijusi su kultūra, kuri parodo mūsų veidą.

D.Held, A.McGrew, D.Goldblatt, J.Perraton pateikia, kad: „Kultūra kaip individų gyvenimo ir kultūros patirtis, kaip žmogaus sukurti kūriniai, specializuoti ir meninio pobūdžio tekstai; prekinės gamybos kultūra, spontaniška, neorganizuota kasdienio gyvenimo kultūra ir, žinoma, sudėtingos išvardytų požymių sąveikos“. Tokio pobūdžio veikla užsiima daug Lietuvos įstaigų, tačiau aš pasirinkau nagrinėti tą, nuo kurios prasideda viskas, kuri planuoja, organizuoja ir vykdo kultūros programas – tai Lietuvos Respublikos Kultūros minsiterija.

Aš nagrinėsiu Kultūros ministeriją keliais aspektais, tai personalo, finansinio ir strateginio valdymo aspektais. Pasirinkau būtent šiuos, nes manau, kad jie labiausiai atsipindi įstaigos efektyvumą, racionalumą, darbumą ir lūkesčių įgyvendinimą. Juk nuo jos visas suplanuotas darbas ir prasideda. Tik ši įstaiga kontroliuoja, kad mūsų Lietuvos paveldas, paliktas senolių turtas išliktų, o naujas, šiuolaikinis menas būtų kuriamas, plėtojamas ir puoselėjimas. Ir būtent Kultūros ministerija yra daugiausiai atsakinga už visuomenės kultūros poreikio didinimą ir gebėjimą suteikti kiekvienam vartotojui reikalingą ir norimą kultūrą, tokią, kokią pastarasis įsivaizduoja.

  • Viešasis administravimas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 6986 KB
  • 2013 m.
  • 33 puslapiai (8317 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agne
  • Kultūros ministerijos veiklos valdymo modelis
    10 - 3 balsai (-ų)
Kultūros ministerijos veiklos valdymo modelis. (2013 m. Sausio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/kulturos-ministerijos-veiklos-valdymo-modelis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 02:45
×