Kultūros tobulinimo galimybės


Įvadas. Organizacijos kultūros teoriniai aspektai. Organizacijos kultūros samprata. Organizacijos kultūros tipai, lygiai ir funkcijos. Organizacijos kultūros elementai. Organizacijos kultūros stiprumas ir įtaka įstaigos veiklos efektyvumui. Organizacijos kultūros keitimo metodai ir priemonės. Všį tauragės ligoninės organizacijos kultūros tobulinimo galimybių analizė. VšĮ Tauragės ligoninės charakteristika. VšĮ Tauragės ligoninės organizacijos kultūros tyrimo metodika. VšĮ Tauragės ligoninės organizacijos kultūros tyrimo rezultatai. VšĮ Tauragės ligoninės organizacijos kultūros tobulinimo kryptys. Išvados ir pasiūlymai. Literatūra. Priedai.

Organizacijos kultūra – savotiška ideologija, kurios pagalba pasiekiami organizacijos tikslai. Jos esmė tokia, kad panaudojant tam tikrus simbolius, sukūrus tam tikras vertybes ir normas, atspindimos visos organizacijos narių bendros nuostatos, kaip reikia dirbti, kad organizacija klestėtų ir patenkintų jų, visų organizacijos narių, poreikius. Tinkamai suformuota organizacijos kultūra padeda organizacijai vystyti strategiją, gerina darbuotojų tarpusavio santykius. Organizacinė kultūra yra ne tik valdymo metodas, bet ir priemonė, kuri gali padėti kokybiškai tobulinti valdymo procesą ir žmonių įsipareigojimo bei ištikimybės organizacijai dėka pasiekti puikių darbo rezultatų. Dėl sumažėjusio vadovavimo pavaldiniams vadovai gali susitelkti ties svarbesniais strateginiais organizacijos reikalais.

Organizacijos kultūra gali turėti lemiamą įtaką veiklai ir organizacijos elgsenos kokybei, gali skatinti darbuotojus būti produktyviais, ir tai yra geriausia motyvacija. Problema ta, kad organizacijose, kurios skirtos spręsti specifinius uždavinius, sunku formuoti organizacinę kultūrą, nes pati organizacijos veikla reikalauja tam tikro kultūros lygio ir santykių tarp darbuotojų, kurie išskiria ją iš kitų organizacijų tarpo, turi savo nustatytas elgesio normas ir taisykles.

Tyrimo problema. Organizacijos kultūros formavimas yra ilgalaikis uždavinys, tačiau tik aukščiausio lygio vadovų dėmesys darbuotojams ir kryptingas jų orientavimas į organizacijos vertybes suformuoja organizacijos kultūrą. Todėl pageidautinas organizacijos kultūros vertinimas VšĮ Tauragės ligoninėje ir organizacijos kultūros tobulinimo galimybių paieška. Kokios yra galimybės tobulinti organizacijos kultūrą?

Organizacinės kultūros ištyrimas būtų pirmasis žingsnis link keitimo, tobulinimo bei tolesnio vystymo.

Tyrimo objektas. VšĮ Tauragės ligoninės organizacijos kultūra.

Tyrimo tikslas. Įvertinti VšĮ Tauragės ligoninės organizacijos kultūrą ir pateikti pasiūlymus organizacijos kultūros tobulinimui.

Tyrimo uždaviniai:

1. Išanalizuoti organizacijos kultūros teorinius aspektus.

2. Įvertinti VšĮ Tauragės ligoninės organizacijos kultūrą.

3. Pateikti VšĮ Tauragės ligoninės organizacijos kultūros tobulinimo kryptis.

Tyrimo metodai: Lietuvos ir užsienio autorių mokslinės literatūros, internetinių šaltinių ir įstaigos dokumentų analizė, anketinės apklausos duomenų ir interviu analizė.

  • Microsoft Word 411 KB
  • 2015 m.
  • 67 puslapiai (14935 žodžiai)
  • Universitetas
  • Neringa
  • Kultūros tobulinimo galimybės
    10 - 3 balsai (-ų)
Kultūros tobulinimo galimybės. (2015 m. Vasario 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/kulturos-tobulinimo-galimybes.html Peržiūrėta 2018 m. Rugpjūčio 16 d. 23:20
×