Kultūrų geografija skaidrės


Kultūrų geografija. Kultūros samprata. Kultūra- tai dvasinių ir materialinių vertybių visuma. Kultūra. Siejasi su religija. Kultūros sritys. Europos kultūros sritis Šiaurės. Europos kultūros sritis. Europos pietinėse šalyse glūdi šios kultūros šaknys. Europos žemyne anksčiau nei kitur atsirado pramonė. Svarbiausios Europos kultūros vertybės yra demokratija ir asmens laisvė. Šiaurės Amerikos kultūros sritis. Prie šios kultūros srities, kuri kartais vadinama Naujuoju pasauliu. Išeiviai iš Europos įsitvirtino šiose žemėse. Lotynų Amerikos kultūros sritis. Iki XVa. Čia klestėjo aukštos kultūros indėnų civilizacijos.

Kultūra- tai dvasinių ir materialinių vertybių visuma. Svarbiausios jos sferos yra religija, kalba, papročiai ir tradicijos, visuomenės institucijos. Pasaulyje gyvuoja daugybė kultūrų.

Europos pietinėse šalyse glūdi šios kultūros šaknys. Tai graikų mokslas, romėnų teisė, krikščionių religija. Čia kūrėsi mokslas, menai. Ilgainiui visa tai susipynė į savitą Europos kultūrą.

Europos žemyne anksčiau nei kitur atsirado pramonė, sparčiai augo miestai, plito miestiškas gyvenimo būdas. Sparti valstybių raida suformavo nepakartojamą Europos kultūros mozaiką.

Išeiviai iš Europos įsitvirtino šiose žemėse, tad JAV indėnų yra apie 1% gyventojų. Dabar šalis rasiniu ir tautiniu požiūriu yra margiausia pasaulyje. JAV ir Kanada sudaro vieną ekonominę erdvę.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 12863 KB
  • 2014 m.
  • 14 puslapių (325 žodžiai)
  • Karolina
  • Kultūrų geografija skaidrės
    10 - 4 balsai (-ų)
Kultūrų geografija skaidrės. (2014 m. Spalio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/kulturu-geografija-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:16
×