Kultūrų ir religijų geografija


Kultūrų ir religijų geografija. Visų kultūrų sudedamoji dalis yra religija. Pasaulinės religijos. Krikščionybė Islamas Budizmas. Krikščionybė. Krikščionybė – monoteistinė religija. Islamas. Islamas – monoteistinė. Pagal Islamo religijos. Budizmas – seniausia pasaulinė religija. Etninės religijos. Induizmas Judaizmas Konfucianizmas Šintoizmas. Induizmas. Induizmas – etninė. Judaizmas. Judaizmas – monoteistinė etninė religija. Konfucianizmas. Konfucianizmas – Kinijoje atsiradusi ir Rytų Azijoje paplitusi etinė ir filosofinė kryptis. Šintoizmas – etninė religija. Kalbų geografija. Mūsų dienomis pasaulyje yra apie 6000 kalbų Kai kuriose didelėse šalyse. Kuriama ir dirbtinių kalbų. Kiek labiau pasaulyje paplito dirbtinė esperanto kalba. Kultūrų geografija. Kultūros samprata – tai dvasinių ir materialinių vertybių visuma. Nors pasaulyje gyvena keli tūkstančiai tautų. Gyvensenos skirtumai pasaulyje. Daugelyje senųjų musulmonų miestų yra dvi svarbiausios dalys senamiestis (medina) ir turgus. Tautybių ir religijų įvairovė Lietuvoje. Šiuo metu Lietuvoje gyventojai priskiria save 59 religinėms bendruomenėms. Teritorinė tikinčiųjų ir netikinčiųjų gyventojų sklaida skirtinga. Aiškią gyventojų daugumą sudaro lietuviai – 83 procentus.


Mūsų dienomis pasaulyje yra apie 6000 kalbų Kai kuriose didelėse šalyse, kurioms būdinga kalbų įvairovė, viena ar dvi kalbos turi oficialios valstybinės kalbos statusą Žmonių šnekamosios kalbos skirstomos į kalbų šeimas, šios – į kalbų šakas ar atskiras kalbas Kalbos sparčiai nyksta.Tik 250 pasaulio kalbų turi galimybę išlikti.Mėginama atkurti išnykusias kalbas.Pavyzdys yra atkurta hebrajų kalba.

Daugelyje senųjų musulmonų miestų yra dvi svarbiausios dalys: senamiestis (medina) ir turgus. Kiekviename senamiestyje – būtinai viena ar kelios mečetės. Mečetėje vykstančiose religinėse apeigose kartą per savaitę privalo dalyvauti kiekvienas musulmonas.Religinės apeigos didesniuose miestuose skatina trumpalaikę migraciją ir prekybą. Amerikietiškam gyvenimo stiliui būdinga vartotojiška kultūra, aukštas automobilizacijos lygis, didelis mobilumas Skirtinga gyvenamoji aplinka Europos miestuose formuoja savitus miestiečių gyvensenos bruožus.

Aiškią gyventojų daugumą sudaro lietuviai – 83 procentus, o lenkų bei rusų tautinės mažumos yra gausiausios. Tautinių mažumų įstatymas suteikia teisę kitataučiams Lietuvoje išlaikyti gimtąją kalbą bei leisti savo laikraščių, turėti kultūrinių organizacijų, išpažinti savo tikėjimą.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 8423 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (1025 žodžiai)
  • Mokykla
  • Migle
  • Kultūrų ir religijų geografija
    10 - 2 balsai (-ų)
Kultūrų ir religijų geografija. (2016 m. Spalio 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/kulturu-ir-religiju-geografija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 17:17
×