Kūnai skysčiuose ir dujose


Kūnai skysčiuose ir dujose. Uždavinys. Susipažinti su Archimedo jėga. Archimedo dėsniu. Kūnų plūduriavimo reiškiniu. Vandens transportu. Oreivyste. Archimedas. Senovės graikų matematikas. Tai jėga, kuri stumia aukštyn skysčiuose (dujose) panardintus arba plūduriuojančius kūnus. Bandymas. Bandymu galime įsitikinti, kad Archimedo jėga tikrai veikia. Archimedo dėsnis. Archimedo jėgos formulė. Dėsnis formuluojamas taip. Skystyje (dujose) panardintą kūną veikia aukštyn nukreipta jėga. Kūnų plūduriavimas. Kūno padėtis vandenyje priklauso nuo kūno ir skysčio tankio. Vandens transportas. Kūnai kurių tankis didesnis nei skysčio, tame skystyje skęsta. Julius pasiemė 7kg masės, pripučiamą valtį. Oreivystė. Archimedo jėga tinka.


Susipažinti su Archimedo jėga. Archimedo dėsniu. Kūnų plūduriavimo reiškiniu. Vandens transportu. Oreivyste.

Senovės graikų matematikas, fizikas, inžinierius, astronomas ir filosofas. Jis gana tiksliai apskaičiavo apskritimo ilgį, nustatė įvairių figūrų ir kūno masės centrą.

Tai jėga, kuri stumia aukštyn skysčiuose (dujose) panardintus arba plūduriuojančius kūnus. Kaip ji atsiranda, galima paaiškinti skysčių slėgio dėsningumu.

Bandymu galime įsitikinti, kad Archimedo jėga tikrai veikia. Į stiklinį indą, kuriame yra vandens įmeskime medinę trinkelę. Ji neskęsta, o plūduriuoja vandens paviršiuje. Vadinasi aukštyn nukreipta jėga veikia ir plūduriuojančius kūnus.

Skystyje (dujose) panardintą kūną veikia aukštyn nukreipta jėga, lygi išstumto skysčio (dujų) svoriui.

  • MS PowerPoint 364 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (295 žodžiai)
  • Mokykla
  • Viltė
  • Kūnai skysčiuose ir dujose
    10 - 2 balsai (-ų)
Kūnai skysčiuose ir dujose. (2020 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/kunai-skysciuose-ir-dujose.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 07:42
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo