Kunčino ir Ivaškevičiaus kūryba


Jurgis Kunčinas ir Marius Ivaškevičius. Postmodernizmas. Tikslas. Uždavinys. Postmodernizmas. Jurgis Kunčinas. Biografija. Kultūrinė/Istorinė situacija. „Tūla". Autobiografiškumas. Analizė. Gyvenimo būdas. Meilė. Sovietmetis. Reikšmė literatūrai. Vertybės/ antivertybės. Rašinių temos. Marius Ivaškevičius. Biografija. Istorinė/ kultūrinė situacija. „Madagaskaras". Veikėjai. Pašiepiami aspektai. Reikšmė literatūrai. Rašinių temos. Argumentai. Meilės tema lietuvių literatūroje. Naudota literatūra.


Supažindinti su Jurgio Kunčino biografija ir kūryba. Aptarti Mariaus Ivaškevičiaus kūrybą ir briografiją.

Išsiaiškinti romano ,,Tūla ” svarbiausius aspektus ir pjesėje „Madagaskaras” pašiepiamas lietuvių tautos ydas.

Jurgis Kunčinas gyveno sovietmečio laikotarpiu, kurio metu Lietuva buvo Tarybų Socialistinės Sąjungos sudėtyje. Šiuo laikotarpiu vyravo griežta cenzūra, sovietinės valdžios išaukštinimas. Jurgis Kunčinas yra postmodernizmo atstovas. Postmoderznizmo pagrindinė vertybė yra kiekvieno žmogaus turimas skirtingas realybės suvokimo konceptas, todėl nėra vienos tikros tiesos.Tikima, jog objektyvios tikrovės nėra, yra tik ta, kurią matome per savo prizmę.

Tai autobiografinis romanas priskiriamas prie ryškiausių lietuvių literatūros kūrinių, pasirodžiusių per du pastaruosius dešimtmečius. Romanas išleistas 1993m. Už šį romaną J. Kunčinui 1993 m. paskirta Lietuvos rašytojų sąjungos premija už geriausią metų knygą. Romane atsisakoma teigiamo, pozityvaus, autoritetingo herojaus. Nuo kitų ir įprastų literatūros kūrinių „Tūla " skiriasi neturėjimu aiškios programos, idėjos, siužeto nebuvimu. Kalba - įrankis perteikti istoriją, ne tam tikrą tiesą ar pamokymą.

Tūla- dailininkės Gražinos Jaronytės prototipas. Pasakotojo ir Tūlos meilė tęsėsi savaitę ir visą likusį pasakotojo gyvenimą.Kunčino ir Gražinos meilė tęsėsi dvi savaites. Romane Tūla sudega pirtelėje miške, o Gražina nuskendo. Romanas sudarytas iš rašytojo užrašų.

Fatališka meilė, Vilniaus gatvelės ,užgulusi sovietmečio pilkuma, nerimo, alkoholio ir liūdesio slegiamas inteligentiškas jaunuolis - iš tokių vaizdų susiklostė geriausias Jurgio Kunčino romanas „Tūla".

  • MS PowerPoint 1528 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (1365 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Paulina
  • Kunčino ir Ivaškevičiaus kūryba
    10 - 3 balsai (-ų)
Kunčino ir Ivaškevičiaus kūryba. (2021 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuncino-ir-ivaskeviciaus-kuryba.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 05:50
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo