Kunigaikštis Algirdas


Rasinys apie algirda. Algirdas skaidres. Kestutis kunigaikstis referatas. Skirgaila rašinys. Algirdas pocius ir jo rasiniai.

Dar valdant Gediminui, vėliau Jaunučiui, Algirdas buvo vienas įtakingiausių kunigaikščių 1341 m. jo pagalbos prašė Smolensko kunigaikštis Jonas, 1342 m. Algirdas padėjo pskoviečiams kovoje su Livonijos ordinu.

Neatsitiktinai, atsižvelgdamas į algirdo galią, kęstutis užleido jam vilnių ir aukščiausią valdžią Lietuvoje. Algirdas — tėvo gedimino politikos tęsėjas rytuose. Čia jis užkariavo smolenską, įsitvirtino kijeve (1363 m. ), siekė įkurti atskirą bažnytinę metropoliją stačiatikiams Lietuvos didžiosios kunigaikštystės žemėse, kur buvo paplitęs šis tikėjimas. Jo įtaka buvo jaučiama kaimyninėse naugardo ir pskovo kunigaikštystėse. Lietuvos didžiosios kunigaikštystės valdų išsiplėtimas į rytus suformavo ir didžiavalstybinius Lietuvos valstybės siekius. 1358 m. Derybose su vokietijos imperatoriumi ir čekijos karaliumi karoliu iv Lietuva pareikalavo senųjų baltų žemių, kurias užgrobė kryžiuočiai, siekė, kad būtų pripažinta teisė į visos rusios užkariavimą. Šią programą algirdas bandė realizuoti 1368, 1370, 1372 m. Žygiais prieš stiprėjančią maskvos kunigaikštystę. Lietuvos užkariavimai rytuose kartu buvo sudėtinė kovos prieš kryžiuočius dalis.

  • Microsoft Word 3 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (178 žodžiai)
  • Mokykla
  • Darius
  • Kunigaikštis Algirdas
    10 - 3 balsai (-ų)
Kunigaikštis Algirdas. (2011 m. Kovo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/kunigaikstis-algirdas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 08:12
×