Kūno kalba politikoje ir viešojoje erdvėje


Vilniaus gedimino technikos universitetas tarptautinės ekonomikos ir vadybos katedra. Kūno kalbai politikoje ir viešojoje erdvėje skirta teorinė dalis. Kas yra kūno kalba. Dalykiniems susitikimams svarbūs kūno kalbos dalykai. Planas , parengtas politikams kalbant viešumoje į ką atkreipti dėmesį. Kūno kalbai politikoje ir viešojoje erdvėje skirta analitinė apžvalga.


Kaip elgtis dalykinių pokalbių ir derybų metu: reikia pasirinkti patogią laikyseną, be to, atrodyti atvirai.

Venkti keisti kūno padėtį tuoj po gauto klausimo ar klausimo viduryje (toks judesys dažniausiai parodo, kad nesitikėjote tokio klausimo).

Dėl rankų padėties kalbėjimo metu susiję nemažai draudimų: nelaikyti rankų kišenėse, už nugaros, sukryžiuotų priekyje, vengti sugniaužti į kumščius, nesukiokite, nežaiskite su pirštais ar su daiktais, kuriuos nutveria jūsų rankos (ypač pavojingi nerimastingose rankose atsidūrę popieriaus lapai, spragsintys tušinukai), venkti rankomis liesti plaukus, drabužius – tai parodys nerimą ir nepasitikėjimą.

Pasirinkome analizuoti straipsnį iš žurnalo ,,Psichologija tau” tema: ,,8 POZOS, PADEDANČIOS PASIEKTI TIKSLĄ.” Šiame straipsnyje yra analizuojama žmogaus kūno kalba, kuri gali padėti geriau pasirodyti prieš kitus, darbo pokalbyje, dalykiniame susitikime ar viešojoje erdvėje. Išskiriami aštuoni veiksniai, padedantys žmogui susikurti patogią poziciją prieš oponentą, ar tiesiog lengviau įveikti darbą. Taigi išskiriama: Tiesi nugara ir kupra, imitavimas, sukryžiuotos rankos, gulėjimas, gestikuliavimas, mėgdžiojimas, įtemti raumenys ir dominuojanti poza.

Imitavimas teigiamai veikia žmogaus pasamonę. Žiūrint į rodomą užduotį kūno kalba gali pasitarnauti sugeneruojant užduotis kur kas greičiau nei tik klausant, ką reiks atlikti. Taip pat atkartoti judesiai padeda užduotį atlikti kruopčiau. D. K. Sherman tyrimo dalyviams rodė tam tikrų fizinių pratimų instrukcijas. Vieniems instruktuojamiems dalyviams nurodyta vaikščioti, kitiems – ramiai klausytis. Kaip parodė rezultatai, judėję dalyviai buvo net 27 proc. linkę sportuoti ilgiau nei kiti. Taigi, tai lengvas ir efektyvus būdas save priversti daryti tai, kam ne visada užtenka valios.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1437 žodžiai)
  • Universitetas
  • Deividas
  • Kūno kalba politikoje ir viešojoje erdvėje
    10 - 5 balsai (-ų)
Kūno kalba politikoje ir viešojoje erdvėje. (2016 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuno-kalba-politikoje-ir-viesojoje-erdveje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 14:02
×