Kūno kalba referatas (4)


Įvadas. Apie kūno kalbą. Ką sako žmogaus akių judesiai? Akių signalai. Plaštakų gestai. Galvos gestai. Kojų gestai. Gestai, kurie padeda. Gestai, kurių geriau nevartoti. Literatūros šaltiniai.


Pradėkime nuo, sakykim, tokio nereikšmingo dalyko kaip nevalingi akių judesiai.

Akių judesys į viršų ir į kairę – tai ženklas, kad žmogus ieško atsakymo vizualinės (regimosios) atminties „stalčiuke“.

Dabar klausiame: „Kuri tavo kūno pusė dabar šilčiausia?“ Pašnekovo akys nusileis į dešinę ir žemyn. Toks judesys – prisijungimas prie kūniškų pojūčių ir jausmų „stalčiuko“.

Taigi, dabar mes žinome, kaip iššifruoti, kurioje atminties vietoje „rausiasi“ žmogus, ieškodamas atsakymo. Jeigu tai jo mėgstamiausia vieta, vadinasi, jis priartėja prie tam tikrų tipų. Dažniausiai besivadovaujantis regimaisiais prisiminimais – „vizualikas“, dažniau garsus ir žodžius prisimins „audialikas“, įpratęs kreiptis į kūno pojūčius – „kinestetikas, įpratęs mąstyti žodžiais – „digitalikas“ (digitalinis - reiškia loginis).

Kalbėdami ar diskutuodami svarbiais klausimais žvilgsnį nukreipkite į pašnekovo veido trikampį akys – kakta. Kadangi jūsų žvilgsnis nenusileis žemiau pašnekovo akių lygio, jūs galėsite jaustis nuolat kontroliuoją pokalbio eigą.

Kai besikalbančiųjų žvilgsniai nusileidžia žemiau pašnekovo akių lygio, tarsi klajoja po trikampį akys – burna, tarp pašnekovų įsivyrauja draugiškumo atmosfera.

Šiuo atveju pašnekovo akys užsimerkia sekundei ir ilgesniam laikui, atspindėdamos pasąmoningą norą „išmesti“ jus iš vaizduotės lauko. Tai signalas, kad pašnekovo jūs nebedominate arba jam jau nusibodote.

Nykštys, kai juo rodoma į kitą žmogų, gali būti naudojamas kaip nepagarbos ženklas.

  • Microsoft Word 1889 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3244 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Kūno kalba referatas (4)
    10 - 3 balsai (-ų)
Kūno kalba referatas (4). (2016 m. Spalio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuno-kalba-referatas-4.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 06 d. 14:09
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo