Kūno kalbos filosofijos skaidrės


Maisto technologas. Kūno kalba. Bendroji informacija. Įžvalgumas, intuicija ir nuojauta. Gestai ir jų kilmė. Viskas ,,ok’’. Teritorijos ir zonos. Plaštakų ir rankų gestai. SUnertos plaštakos. Veido lytėjimas rankomis. Meilinimosi gestai ir signalai. Naudota literatūra.


Bendroji informacija Įžvalgumas, intuicija ir nuojauta Gestai ir jų kilmė Teritorijos ir zonos Plaštakų ir rankų gestai Veido lytėjimas rankomis Kojų bajerai Meilinimosi gestai ir signalai.

Neverbalistas yra žmonių elgesenos tyrinėtojas,besistengiantis perprasti žmonių tarpusavio bendravimo dėsningumus ir savųjų pastebėjimų pagalba giliau pažvelgti į save bei pamėginti patobulinti savo santykius su aplinkiniais. Apie neverbalinio bendravimo egzistavimą visuomenė sužinojo tik tuomet, kai 1970 metais Julius Fast’as išleido knygelę apie ,,kūno kalba’’ kurioje buvo apibendrinti iki tol biheivioristų atlikti neverbalinio bendravimo tyrimai. Tačiau netgi šiandien dauguma žmonių apie ,,kūno kalbą’’ nieko nežino, jau nekalbant apie jos vaidmenį ir reikšmę mūsų gyvenime.

Vadindami kokį nors žmogų ,, įžvalgiu’’ ar ,,intuityviu’’, mes faktiškai pasakome, kad tas žmogus sugeba skaityti neverbalinius kitų žmonių signalus ir juos lyginti su jų verbaliniais pranešimais. Kitais žodžiais tariant, kai ,,nuojauta’’ ar ,,vidinis balsas’’ mums kužda, kad pašnekovas mums meluoja, mes faktiškai mes pastebime tai, jog to žmogaus žodžiai ir jo neverbaliniai signalai vieni kitiems prieštarauja.

Dauguma pagrindinių bendravimo gestų visame pasaulyje yra tokie patys. Kai žmogus yra laimingas, jis juokiasi. Kai jis piktas ar liūdnas, jo antakiai ar kakta būna suraukti. Galvos linktelėjimas beveik visame pasaulyje. Reiškia patvirtinimą arba ,,taip’’ Šis gestas yra savotiškai nusižeminimo forma ir yra tikriausiai įgimtas, nes jį naudoja ir kurtieji bei aklieji.Galvos purtymas į šalis taip pat beveik visur reiškia neigiamą atsakymąarba ,,ne’’.

  • MS PowerPoint 17807 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 39 puslapiai (1204 žodžiai)
  • Kolegija
  • Artūras
  • Kūno kalbos filosofijos skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Kūno kalbos filosofijos skaidrės . (2019 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuno-kalbos-filosofijos-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 04 d. 14:02
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo