Kūno kalbos reikšmė


Įvadas. Kūno kalba teoriniu aspektu. Kūno kalbos samprata. Kūno kalbos rūšys. Balsas. Gestai. Veido išraiška. Akys. Kūno kalbos analizė. Savimi nepasitikinčių žmonių bruožai. Savimi pasitikinčių žmonių bruožai. Pasirinkimo galimybė. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.

Vienas svarbiausių dalykų mūsų gyvenime yra bendravimas su kitais žmonėmis. Poreikis bendrauti atsiranda nuo pat gimimo. Iš pradžių žmonių su kuriais bendraujame yra ne daug, bet laikui begant jų vis daugėja, todėl bendravimo įgudžiai žmogui labai reikalingi. Bendraudami žmonės keičiasi informacija. Pradžioje žmonės nemokėjo kalbėti, jie vieni kitus suprasdavo iš veido mimikos ir rodomų gestų. Laikui begant susiformavo tobuliausia žmonių bendravimo priemonė – kalba.

Kalba tai verbalinis bendravimas, kai bendraujant informacija perduodama naudojant kalbos ženklus.

Neverbalinis bendravimas tai kūno kalba, kuri susideda iš veido išraiškos, kūno pozos, rankų ir kojų gestų.

Iki XX a. studijų ar raštiškų darbų apie kūno kalbą yra labai mažai.

Nors mokslininkai jau senai pastebėjo ryšį tarp žmogaus fizinio elgesio ir jo vidinės būsenos kūno kalbos tyrimai, atsirado labai neseniai.

Albertas Mejerabianas nustatė, kad žožiais perduodama vos 7 proc. informacijos, 38 proc. informacijos sudaro intonacija, garsas, balso tonas ir net 55 proc. informacijos perduodama kūno kalba (neverbalinėmis priemonėmis).

Profesorius Berdvislas nustatė, kad vidutiniškai žmogus vartoja žodžius tik 10-11 minučių per dieną, ir kiekvienas sakinys vidutiniškai skamba ne ilgiau, kaip 2,5 sekundės. Mūsų gyvenime žodinis bendravimas užima ne mažiau, kaip 35 proc., o daugiau kaip 65 proc. informacijos perduodama nežodinėmis bendravimo priemonėmis (Asya Barysheva, 2009).

Kūno kalba gali pasakyti apie žmogų viską net ir tai, ko pats žmogus nonori pasakoti apie save. Kūno kalba atspindi žmogaus vidinę būseną, jo emocijas.

Darbo tikslas: Išanalizuoti kūno kalbos reikšmę žmonių bendravime.

Darbo uždaviniai:

Išsiaiškinti kas yra kūno kalba.

Išnagrinėti kūno kalbos rūšis.

Apžvelgti neverbalinio bendravimo ypatumus.

Kalbant su pašnekovu ne tik svarbu girdėti ką jis kalba, bet ir matyti ką veikia jo kūnas jam kalbant. Svarbu atkreipti dėmesį į jo kalbėjimo toną, intonaciją, akių judesius, veido išraišką, kūno pozas, laikyseną ir įvairius gestus.

Balso intonacija puikiai parodo kokias emocijas išgyvena žmogus. Jis liūdnas ar linksmas, išsigandęs ar drąsus ir pasitikintis savo jėgomis, ramus ar susinervinęs. Atsipalaidavusio žmogaus ir balsas ramus, susinervinęs, sutrikęs žmogus dažniausiai kalba pakeltu balso tonu, t.y. šaukia. Išsigandus ar supykus sunkiai sekasi valdyti savo balso intonaciją, kalbos garsą ir greitį. Jei žmogus pakėlęs balso toną ir sakys, kad jam viskas gerai, mes suprasime, kad jis nesako tiesos, yra kažko susinervinęs ar išsigandęs.

  • Microsoft Word 118 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (2524 žodžiai)
  • Kolegija
  • Giedrė
  • Kūno kalbos reikšmė
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kūno kalbos reikšmė. (2015 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuno-kalbos-reiksme.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 11:48
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo