Kūno kalbos ypatybės: neverbalinis bendravimas


Įvadas. Trumpa istorija apie kūno kalbą. Kūno kalba. Konvencinis. Spontaniškas. Veidas, veido išraiškos. Akys, akių kontaktas. Gestai, kiti kūno judesiai. Kūno poza. Kūno kalba įvairiose situacijose. Kaip atskirti tiesą nuo melo? Kūno kalba darbo pokalbio metu. Išvados. Literatūra.


Bendravimas, tai neatsiejama, mūsų kasdieninio gyvenimo dalis. Viskas prasideda nuskambėjus žadintuvui ryte, kai prabudus burbėdami arba su šypsena išjungiame žadintuvą, vėliau bendraujame su šeima prie pusryčių stalo, perkame bilietą, važiuojant autobusu ar traukiniu, sutinkame ir susipažįstame su naujais ar jau pažįstamais žmonėmis, kalbame su jais, rašome laiškus, kalbame telefonu. Taip apsikeičiame mintimis, klausiame klausimų, perduodame įvairią informaciją, pasiekiame socialinį bendradarbiavimą. Bendravimas vyksta visą laiką ir visame pasaulyje. Yra dvi pagrindinės bendravimo rūšys: pirmoji, tai žodinė ir rašytinė informacija, kuri vadinama verbaline kalba, kaip teigiama apžvelgtoje literatūroje, ją mes perduodame 20–40 % informacijos, o antrajai, tai neverbalinei, atitenka 60–80 %, t. y. nežodiniam bendravimui, kaip intonacijai, veido išraiškai, gestams, visai kūno kalbai. Bendravimas su aplinka – pagrindinis žmogaus, asmenybės saviraiškos būdas. Sėkmingai ir sklandžiai bendraudamas, žmogus turi galimybę atskleisti savo talentus ir sugebėjimus kitiems, visiškai savimi pasitikėti ir gerai save vertinti.

Kūno kalba, tai ne vien žmogaus laikysena, apsirengto rūbo spalva, tai daug daugiau, tačiau ar kiekvienas galime pasigirti esantys šios srities žinovu?

Mokslas apie kūno kalbą populiarėjantis ir atsiranda vis daugiau žmonių, kurie domisi šia kalba. Šiuo metu visose išsivysčiusiose šalyse kūno kalba domisi visi, tiek verslininkai, kurie nori sudaryti kuo palankesnį įspūdį aplinkiniams, tiek personalo specialistai ar kiti darbdaviai, kurie atrenka kandidatus, tiek eiliniai žmonės, kurie siekia daryti įtaką kitiems (sužavėti, manipuliuoti ir pan.).

Liūdesio ir pykčio emocijas atspindi akių-vokų bei skruostų-burnos padėtis, šias emocijas išreiškia.

Nuostabos emocijai būdinga: ypač pakelti antakiai; stipriau praverta burna; plačiai atvertos akys.

Kiti emocijų tyrinėtojai įsitikinę, kad veido išraiška atspindi du emocijų kraštutinumus, t. y. teigiamas ir neigiamas emocijas (1980). Jeigu tai tiesa, aiškinantis veido išraišką, reikėtų atsižvelgti į James-Lange teoriją, kuri teigia, kad emocijos yra kūno pokyčių suvokimo padarinys - mes laimingi, nes mes šypsomės (1993).

Žvilgsnis galingas ir gali perteikti didžiulius jausmus be žodžių pagalbos. Net moksliškai įrodyta, jog žvilgsnis labai stiprus kūno kalbos signalas bendraujant. Posakiai, kurie apibūdina dviejų įsimylėjėlių akis, susitikusias pilnoje žmonių aplinkoje, yra randami ne tik senuose romantiniuose filmuose, bet ir tikrame gyvenime.

Akių kontaktą vertėtų išlaikyti bet kokiame pokalbyje, nes tiesioginis akių kontaktas leidžia suprasti pašnekovui, jog domitės juo ir ką jis kalba.

Rankų gestai, tai kūno kalbos sritis labiau priklauso nuo konkretaus asmens. Ne visi yra įpratę „bendrauti“ rankomis, tačiau tai iš tiesų veiksminga, kai kalbantysis nori sustiprinti įspūdį ar pabrėžti savo argumentų svarumą. Būtina nepamiršti, kad reikia vengti rodyti į pašnekovą pirštu – tai parodo norą dominuoti, sukuria priešiškumo įspūdį. Taip pat reikia saikingai ir nuoširdžiai gestikuliuoti, nes pernelyg intensyvūs, nekoordinuoti rankų judesiai, blaškantys klausytojo dėmesį gali pakenkti.

  • Microsoft Word 121 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3295 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laimis
  • Kūno kalbos ypatybės: neverbalinis bendravimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Kūno kalbos ypatybės: neverbalinis bendravimas. (2019 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/kuno-kalbos-ypatybes-neverbalinis-bendravimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 10 d. 14:27
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo